Zapanować nad życiem.

19:48:00Będąc dzieckiem chyba każdy z nas pragnął stać się dorosłym. Być "wolnym", jak mama i tata, którym wszystko wolno i nikomu nie muszą się z niczego tłumaczyć.
I co powiecie teraz, gdy jesteście dorośli? Zapewne znajdzie się tutaj wielu, których odpowiedź będzie brzmiała "chciałbym być znów dzieckiem". W zasadzie jest to zrozumiałe ponieważ dopiero teraz dostrzegamy jakie życie bywa trudne i jak to było dobrze być pod maminymi skrzydłami. Jednak nie na tym rzecz polega. Każdy człowiek zalicza poszczególne etapy i dopóki jego życie nie dobiegnie końca jest zmuszony brać te zmiany takie, jakimi są. 
Kiedyś sądziłam, że jak człowiek jest dorosły to w zasadzie nie ma on żadnych ograniczeń i jest to piękne gdyż może robić tak wiele dla siebie. Dokładnie tak właśnie jest, tylko czemu nie dokonujemy tak "wielu" rzeczy, które niegdyś wydawały się być w sposób oczywisty na pierwszym miejscu wśród rzeczy do wykonania gdy dorośniemy?
Prosta jest odpowiedź na to pytanie... bo nam się nie chce. Dokładnie tak. Lenistwo, brak motywacji, a przy tym wpływ środowiska. I Ty możesz dziś coś zmienić, osiągnąć, wiesz? Tak, właśnie ty, ale dobrze wiem, że tego nie zrobisz, nie dzisiaj. Trzyma nas coś, jakaś nieogarniona siła, która zaprzecza myślom o wykonaniu tych godnych uwagi rzeczy. 
Moim zdaniem najsilniejsza jest chęć, jeśli ją zdobędziesz to możesz osiągnąć wszystko. Przypomnij sobie siebie, jako dziecko. Pamiętasz tą niemoc, gdy mama czegoś zabraniała? A co wówczas przychodziło Ci do głowy? Mi po prostu jak większości "kiedyś to zrobię, gdy nikt nie będzie mi zabraniał".
Zatem sprawa jest prosta, dziś należy odkopać swoje pomysły sprzed laty. Jeśli i dziś wydają się one godne realizacji to przystępujemy do działania. Nie, nie tłumacz sobie, ze teraz to się nie da, bo czasu brak, bo kasy brak, bo siły brak. Możesz wszystko, jeśli po prostu chcesz...
Wychodząc z założenia, że chęć jest połową sukcesu teraz pokonasz drugą połowę i masz sukces ukończony. Przykładowo chcesz otworzyć własną działalność ale brak Ci kasy? Szukaj źródeł dofinansowania w necie, znajdziesz na pewno. Chcesz kupić nowy gadżet do domu, a kosztuje sporo? Odkładaj. Wylicz ile Ci potrzeba i np. odpuść sobie przez jakiś czas kupowanie słodyczy, gazetek, papierosów, ect. Co, trudno? No, to nie będziesz mieć swojej upragnionej rzeczy. Czy wiesz jaka to satysfakcja "dojść" do wierzchołka góry? To samo poczujesz jeśli ogarniesz temat zdobycia celu właśnie w taki sposób, jak czytałeś przed chwilą.
Nie jesteśmy już dziećmi i nigdy nie będziemy, to już za nami. Cieszmy się tym! Możemy przecież wszystko ;)
Buty- Rider
Tutaj z tego buty Ipanema, z tego samego sklepu :).
Zobacz także

7 komentarze

 1. Ja cały czas czuję się jak dziecko. Zawsze ktoś mną dyrygował i mam tego serdecznie dość. Też bym chciała zmienić podejście i zacząć myśleć o sobie ale nie potrafię tak.

  OdpowiedzUsuń
 2. Coś w tym jest, bo po co dawać komuś sobą rządzić? Przecież każdy ma swoje życie :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Oj tak! Kiedyś dorosłość była jak marzenie. Teraz chciałoby się wrócić do dzieciństwa :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Jeślikiedyśodejdępójdźzemną7 stycznia 2016 21:58

  To wcale nie jest takie proste, na pewno takie nastawienie wymaga długiego procesu. Fajnie, że tak dogłębnie o tym piszesz :).

  OdpowiedzUsuń
 5. Jak tu wydorośleć jak wszyscy mnie, 23 latkę traktują jak dziecko? Chciałam zamieszkać z narzeczonym to rodzice się przyczepili, bo co ludzie powiedzą. Trudne to wszystko.

  OdpowiedzUsuń
 6. Ja wolę być dorosła bo dzieciństwo choć piękne to wszyscy nas tak traktują jak byśmy nic nie rozumieli.

  OdpowiedzUsuń
 7. To chyba najważniejsze żeby zapanować nad własnym życiem, szkoda, że to niełatwe :(

  OdpowiedzUsuń

Formularz kontaktowy

Nazwa

E-mail *

Wiadomość *