Jedno życie. Jeden czas. Motywuj się sam do zdobycia celu.

18:35:00


Jak myślisz kiedy czegoś pragniesz, to masz wystarczająco dużo motywacji by to osiągnąć?Opowiem Ci pewną historię.
Był sobie kiedyś człowiek, który miał wielką pasję. Tworzył coś w zaciszu pokoju i pokazywał wyłącznie efekt końcowy swej pracy. Nigdy nie ukazywał procesów, które towarzyszyły tworzeniu jego dzieła bo wydawało mu się, że każdy go skrytykuje.
Wspomniany efekt końcowy za każdym razem budził zachwyt i podziw, każdy potencjalny oglądający pytał "A jak Ty to zrobiłeś, to jest piękne?". Mijały lata i człowiek ten zapomniał, że ma taki dar. Powodem tego zapomnienia był fakt, że rówieśnicy i jego otoczenie szkole… wszyscy mówili, że takie tworzenie jest bez sensu. Każdy mówił, że ten człowiek marnuje tylko czas, a jego pasja nic mu nie przyniesie.
Minęło wiele lat. Człowiek z tytułami i ogromną wiedzą kiedyś przypadkowo sięgnął do tworzenie kolejnego dzieła. Tym razem wiedział, że robi to nie dla innych, nie pod publikę lecz dla siebie. Robił to nie po to by stworzyć, a po to by tworzyć.
Cały sens jego wewnętrznej przyjemności tkwił w tworzeniu dzieła, a nie jego zakończeniu.
Przedstawiłam Ci teraz historię mnie. Widzisz było to tak, że jako dziecko uwielbiałam szyć. babcia pokazywała mi jak wspaniałe rzeczy można stworzyć własnymi rękami i stąd wzięła się moja pasja. Podziwiających było wielu ale przez podcinanie skrzydeł: "Po co to komu?" porzuciłam swój talent.
Po wielu latach uszyłam kilka ślicznych rzeczy, które cieszą oko moich najbliższych i nie tylko.
Pamiętaj zatem, że motywacja tkwi w Tobie. Nie patrz na świat, który Cię deprawuje. Nie zmierzaj ku potrzebom ludzi, którzy mają gdzieś, że się starasz i robisz coś z serca.
Zrozum wreszcie, że wszystko co robisz to ma być dla Ciebie i dla Twojego szczęścia. Jeśli najbliżsi z tego "skorzystają" i pokochają, tak jak Ty to świetnie, ale nie na tym polega sens tworzenia.
Popatrz. Każdy z nas ma na co dzień mnóstwo obowiązków. Nie zawsze uda się wszystko pogodzić i znaleźć czas na budowanie własnego ja. Jednak jeśli chcesz… osiągniesz wszystko.
Do niedawna wydawało mi się, że ćwiczenia fizyczne, które należy wykonywać regularnie i poświęcać na nie ileś czasu dziennie są dla mnie sprawą nieosiągalną. I co? Ćwiczę codziennie, nie zaniedbując przy tym innych spraw.
Wszystko co masz zrobić siedzi w Twojej głowie. Musisz ukierunkować ja na właściwe tory.
Twoje ciało jest silne i da radę zrobić wiele. Jednak często podczas wykonywania czynności wymagającej siły w głowie rodzi się myśl, że nie dasz rady i co? Rzucasz wszystko "bo się nie da". A gdybyś zaprogramował swoją głowę na zupełnie inne myślenie? Gdybyś nakazał głowie by myślała tak, byś był zdolny do wykonania zamierzonych celów? Sam widzisz, że to się może udać.
Nasza podświadomość rządzi nami! Musimy nastawić ją na odpowiednie tory, by podpowiadała nam tak, by to dla nas było dobrze. Przeczytałam wspaniałą książkę, o której napiszę Ci następnym razem. Odkryłam w sobie ogromne zasoby mocy panowania nad własną podświadomością. Nie daj się światu!! Motywuj siebie do zdobywania celu i nie mów, że nie dasz rady! Dasz radę, ja Ci to mówię! Skoro mi się udaje pokonywać szereg przeszkód to i Tobie się uda.
Nigdy nie daj sobie wmówić, że jesteś gorszy. Nigdy nie tłamś w sobie swoich uczuć i myśli. Nie w tym rzecz by pleść, co ślina na język przyniesie ale w tym by być szczerym z własnym światem i ludźmi, którzy w nim uczestniczą.
Wyrażaj swoje ubolewania, żale i smutki. Chwal się radościami i żyj! Nie pozwól by Twoje plany, ambicje i zamierzenia stały się kropką w przestrzeni. Jesteś ważnym elementem tego świata i możesz to udowodnić… nie innym lecz sobie…


Poniżej znajdują się zdjęcia w mojej ulubionej koszulce ;)
Zobaczcie post do końca, czeka kilka niespodzianek :*


Koszulka i długopisy wykonane przez: STUDIO FOKUS


A oto trzy wspaniałe koszulki, zaprojektowane przeze mnie przy udziale Studio Fokus.

Każda z nich posiada unikatowy napis, 
mojego autorstwa. 
Koszulki są typowo damskie, lekko taliowane.
Dostępne rozmiary; S, M, L, XL.
Możesz je zakupić w cenie 20 zł szt :)

A teraz PREZENT, a nawet 2 ;)! 

Dla czytelników mojego bloga 
przy zakupie dowolnych 
3 koszulek rabat 10% !

Natomiast przy zakupie koszulki identycznej, jak ta, którą miałam na sobie 
podczas sesji otrzymasz 
GRATIS długopis z moim Logo!
KONKURS!
"Jestem, jaka jestem".
Wybierz koszulkę, z której napisem najbardziej się identyfikujesz. 
1. Polub Ladymami na fb.
2. Napisz w komentarzu pod tym postem na blogu dlaczego właśnie taki napis na koszulce Cię urzekł.
Do wygrania długopis z logo Ladymami!

Regulamin
1.Zgłoszenia przyjmuję do 30 marca 2015 r. 
2. Aby konkurs został rozstrzygnięty musi być co najmniej 10 zgłoszeń.
3. Nagroda zostania wysłana listem ekonomicznym do 10 dni od wyboru Zwycięzcy.


Zobacz także

6 komentarze

 1. Jakoś absolutnie nie dziwie mnie to, że to Twoja ulubiona koszulka :)
  To mówi samo przez siebie :P

  www.MartynaG.pl

  OdpowiedzUsuń
 2. Martynko, Ty też możesz mieć "swoją ulubioną koszulkę" w takim stylu :) Zachęcam do odwiedzenia Studio Fokus :*

  OdpowiedzUsuń
 3. Ja identyfikuję się z koszulką nr 3. Chwytam każdy dzień z całych sił i mam coraz wiecej energii :)
  Świetna sesja!!!
  Żaneta Kołotek

  OdpowiedzUsuń
 4. Wszytskie mi się podobają. Męża urzekła druga więc może ta do mnie rzeczywiście pasuje :). Zdjęcia są mega!!!!! Ewa Was.

  OdpowiedzUsuń
 5. a ja się identyfikuję, hmm w zasadzie ze wszystkimi, ale najbardziej z moją filozofią zgadza się 3 koszulka. Życie mam jedno i ono właśnie trwa, więc kiedy mam realizować swoje plany i marzenia jak nie teraz? Póki jestem młoda, póki mam siłę, póki świat należy do mnie :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Wszystkie koszulki są ładne, ale najbardziej urzekła mnie koszulka nr 2.. nieidealna.. ideałów nie ma, każdy ma wady i zalety.. ważne że jest się "fajnym" nie trzeba być idealnym :-) i oczywiście jedynym w swoim rodzaju .. niezastąpiona- owszem, tak się czuję ..jestem mamą piętnastomiesięcznej córeczki i uważam, że mamy nie da się zastąpić. E. Modlińska

  OdpowiedzUsuń

Formularz kontaktowy

Nazwa

E-mail *

Wiadomość *