Sylwester z Małym Dzieckiem. Jak go spędzić i nie zwariować?

20:29:00


Bal, domówka z przyjaciółmi, a może dyskoteka? To najpopularniejsze sposoby na spędzenie Sylwestra. W tym roku postanowiliśmy, że będziemy świętować w domu, z rodzinką. Mając pod pachą niesfornego dwulatka, który chodzi swoimi drogami i chce być w centrum uwagi wizja takiej imprezy musi być dopracowana. Wszak wiadomo, że dziecko będzie skore do zabawy tylko wtedy, gdy poczuje odpowiedni klimat oraz to, że jest ono najbardziej wyjątkowym pośród gości. Mam wizję tego, co koniecznie muszę przygotować, by w ten szczególny wieczór poczuć chwilke wytchnienia i popatrzeć na zadowoloną buźkę Filipka. Chcecie poznać moją strategię działania by okiełznać dociekliwego dwulatka?  Czytajcie dalej...

1. Zapewnij dziecku towarzystwo. 
Dorośli zapewne są fajnymi kompanami zabawy dla Malucha. Jednak, jeśli to możliwe to zadbaj o to by  na imprezie pojawiło się jeszcze chociażby jedno dziecko, a najlepiej kilkoro. Taka gromadka, która dla Twojego Szkraba będzie stanowić odrębną i wyjątkową grupę gości sprawi, że dziecko będzie miało zajęcie :).

2. Wyjątkowe, zwykłe danie. 
Przygotowujesz wykwintne, smakowite dania dla gości. Czy one będą smakowały także wybrednemu Maluchowi?  Przygotuj specjalnie dla niego ulubione danie. Niech dziecko wie, że jego ukochane naleśniki czekają na stole. Unikniesz także sytuacji, w której dziecku nic nie smakuje, a przede wszystkim będzie ono najedzone. Wiesz, że głodny Maluch to marudny Maluch?

3. Imprezowe gadżety.
Konieczne się w nie wyposaż. To dzięki nim uczynisz dziecku wielką radość. Mogą to być kolorowe czapeczki, serpentyny, konfetti, trąbki. Dziecko  będzie miało się czym zająć, a swoją radością podzieli się,z dorosłymi.

4. Pozwól dziecku uczestniczyć w przygotowaniach. 
To bardzo ważne. Są dzieci, które nie będą zainteresowane otoczką przygotowań. Jednak większość  bardzo będzie chciała móc być "współorganizatorem".

5. Nie męcz, nie czekaj na fajerwerki. 
Wiem, że bardzo chcesz by dziecko zobaczyło błyszczące fajerwerkami niebo. Jeśli rzeczywiście Maluch będzie tryskał energią, która trwać będzie dłużej niż do północy to super, ucieszy się z pokazu iluminacji. Jednak jeśli zauważysz wcześniej, że dziecko bardzo chce się położyć spać to nie przedłużaj i pozwól mu na to. Dzięki temu unikniesz płaczu, rozdrażnienia, a sama z przyjemnością wypijesz lampkę szampana.


Z dzieckiem można całkiem miło imprezować. Trzeba do tego się przygotować i podejść z uśmiechem. Dzieci cieszą się i dobrze bawią, gdy widzą, że  rodzice także są radośni. Sylwester z dzieckiem to wyjątkowe momenty ponieważ co roku jest zupełnie inny, w końcu 12 miesięcy w rozwoju Malucha to baaaardzo długi czas :).


Zobacz także

6 komentarze

 1. My też z dzieciakami w sylwestra będziemy i cieszę się z tego !!:)

  OdpowiedzUsuń
 2. maniaczka.blog4 stycznia 2016 00:36

  Spędziliśmy Sylwka i Nowy rok z naszymi dziećmi oraz kuzynką i jej synkiem, było super. Dzieci nas rozbawiały i częstowały swoim szampanem dla dzeci.

  OdpowiedzUsuń
 3. Eufemina Bombowa EB5 stycznia 2016 19:58

  Najulubieńsze danie? To ja muszę parówki z keczupem zrobi:d

  OdpowiedzUsuń
 4. taki Sylwester tez ma swoj urok i klimat :)
  Piekne zdjecia :D

  OdpowiedzUsuń
 5. jesteś świetną Mamą :) jak moja! miałam i wciąż mam z nią wybitnie dobrze ;)))

  OdpowiedzUsuń

Archiwum

Formularz kontaktowy

Nazwa

E-mail *

Wiadomość *