Fotorelacja ze Spotkania Blogerek. Blogowy Szał Mam 2016, okiem Organizatorki.

06:07:00


Ach, co to był za dzień! To chyba najlepsze zdanie, którym mogę podsumować organizowany przeze mnie event Blogowy Szał Mam 2016. Wszystko za sprawą 25 wspaniałych, blogujących Kobiet, które przybyły dnia 22 października do Łęczycy. 
Podczas spotkania, a także jeszcze przed nim, dzięki mediom społecznościowym odbyła się licytacja i loteria na rzecz Podopiecznego Fundacji Zdążyć z Pomocą. Dzięki hojności 106 Sponsorów, nagłaśnianiu wydarzenia przez 10 Patronów Medialnych oraz dobrym sercom Blogerek zabrana została piękna kwota 4800 zł! 
Bardzo, bardzo im Wszystkim Dziękuję, bo gdyby nie ich przychylność akcja nie byłaby tak owocna. 
W poprzednim wpisie, czyli w pierwszej części relacji z wydarzenia przedstawiłam cudne podarunki od Sponsorów
Przygotowanie spotkania to była ciężka, wielomiesięczna praca, która jak żadna inna przyniosła mi mnóstwo szczęścia pomimo trudu i chwil słabości. Siły tej satysfakcji nie da się opisać słowami, zważywszy na to, że zaufało mi wiele osób, natomiast potrzebujący dostał niezbędne wsparcie. 

Pogoda tego dnia, pomimo jesiennego chłodu była całkiem ładna, promienie słońca przebijały się przez okno do sali Restauracji Agawa, napawając Uczestniczki uśmiechem.
Jako Organizatorka przyjechałam na miejsce spotkania dużo wcześniej, wraz z moimi niezastąpionymi pomocnikami. Ogrom przedmiotów, przeznaczonych dla Blogerek, który trafił na salę został błyskawicznie ustawiony. Podekscytowanie na myśl, że za chwilę zjawią się tu goście, niewątpliwie dodało nam energii. 
Na stołach zawidniało mnóstwo torebek z upominkami, wśród których były także niepozornie wyglądające małe, zalakowane torebeczki,a w nich... Srebrna biżuteria od firmy Mamali. Niewątpliwie podbiła ona serca Uczestniczek spotkania!

Aromatyczny początek z Ahmad Tea...
Spotkanie Blogowy Szał Mam rozpoczęło się o godzinie 9.30, wówczas stopniowo zawitały do Agawy wszystkie Uczestniczki. Po obowiązkowym wpisaniu się na listę i odnalezieniu swojego miejsca każda Blogerka mogła wylosować po dwa losy loteryjne.  Na ten cel uprzednio przygotowane zostały przeze mnie torby z nadanymi numerkami. 
Kiedy już formalności stało się zadość odbyło się uroczyste Powitanie, podczas którego omówiłam jak przedstawiają się poszczególne podpunkty planu eventu, a także zachęciłam Uczestniczki do degustacji herbaty Ahmad Tea. Uczestniczki otrzymały szczegółową instrukcję w jaki sposób parzyć dany rodzaj herbaty. Największym powodzeniem wśród ekskluzywnego miksu cieszyły się londyńskie herbaty owocowe, czyli malinowa i cytrynowa. English Tea no. 1 także podbiła serca degustatorek. Każda z zaproszonych Kobiet mogła po degustacji wziąć do swojego domu uroczą, klasyczną filiżankę z logo marki, a oprócz tego dzięki otrzymanym podarunkom od firmy móc przy tym rozkoszować się smakiem i aromatem herbaty Ahmad Tea. Niewątpliwie chwile z filiżanką herbaty tej marki upłynęły im na miłych rozmowach podczas degustacji. Dzięki temu był czas by Blogerki się nawzajem poznały, zamieniły kilka słów i obyło się bez wyciągania na siłę jak "do odpowiedzi" w szkole każdej osoby, która miałaby na forum o sobie coś powiedzieć. Podczas celebrowania chwil z herbatą uwalnia się nieoceniony, ciepły klimat i taki właśnie zauważyłam patrząc na twarze Uczestniczek. Roześmiane, mające mnóstwo do powiedzenia, znające nowinki i akceptujące różnorodność, takie są właśnie Blogerki, będące na spotkaniu. 
Na ten dzień zaplanowałam dla Uczestniczek ciekawe prelekcje i warsztaty, które poprowadziły wspaniałe osoby. 

Prelekcja na temat SEO.
Pierwszą prelekcję poprowadził  Sławomir Gdak, a nosiła ona tytuł "Więcej ruchu na Twojego bloga z SEO". Z pewnością ta prelekcja spodobała się osobom, które są zainteresowane zwiększeniem ilości odwiedzin na blogu, co wiąże się z polepszeniem statystyk oraz popularyzowaniem swojego miejsca w sieci. Sławek prowadzi bloga gdaq.pl, to specjalista do spraw SEO, szkoleniowiec, który w swojej działalności pomaga małym przedsiębiorcom, głównie w generowaniu ruchu z wyszukiwarek, co ma na celu nadanie stabilizacji, a co za tym idzie zwiększenie dochodów przedsiębiorstwa za pomocą każdego rodzaju produktów, usług, które pozwalają mu w danym momencie owy cel realizować jak najlepiej. Na początek każda z nas mogła zapoznać się z rozwinięciem skrótu SEO- Search Engine Optimization, czyli Optymalizacja dla wyszukiwarek internetowych. 
W swojej prezentacji opowiedział nam o tym w jaki sposób pozyskiwać linki dla naszych blogów. Ukazał jak duże znaczenie ma wsparcie innych stron, a w naszym przypadku innych blogów w uzyskaniu wyższej pozycji w wyszukiwarce google. Dzięki jego prelekcji można było dowiedzieć się jakie standardowe błędy popełniamy przy wzajemnym linkowaniu, a także co sam proces wnosi do naszych statystyk. Ważnym elementem prelekcji Sławka był temat o optymalizacji tekstów. Istotą jest tu dbałość w używaniu słów i fraz kluczowych, pisanie względnie krótkich lecz konkretnych, nie wyczerpujących tematu tekstów. Z pewnością tak, jak wspomniał Prelegent wiele rzeczy związanych z SEO jesteśmy w stanie nauczyć się i wykonać samodzielnie  bez pomocy specjalistów w tej dziedzinie, wiedzę taką warto zgłębić.  

Warsztaty kreatywne.
Po prelekcji Sławka była krótka przerwa, podczas której mieliśmy okazję chwilę porozmawiać, a Uczestniczki przygotowywały się na warsztaty kreatywne. 
Prowadzącą była Anną Kuczyńską, która zatytułowała je "Kolorowy kącik Lejdi".  Właściwie, to same warsztaty poprowadził... Smok Ignacy, który wyszedł z głowy Lejdi niepostrzeżenie. To jakoś wcale mnie nie dziwi ale zastanawiam się tylko nad tym, jak on się w tej głowie zmieścił?
Podobnie, jak w ubiegłym roku podczas warsztatów Uczestniczki malowały piękne dzieła na tkaninach. Ania podarowała na ten cel farby i pędzle, a Blogerki przywiozły z sobą koszulki, torby materiałowe, na których chciały przedstawić wybraną wcześniej przez siebie grafikę. Pomysłów było mnóstwo, od napisów, nazw blogów, przez cytaty, po przekorne zdania. Od humorystycznych obrazków, przez bajkowe postaci aż do symboli. Co tu się dziwić? Blogerki mają przecież moc pomysłów, są kreatywne i cechuje je indywidualizm. 

Konkursy i Nagrody.
Wśród wspaniałych dzieł została wybrana jedna praca,  nagrodzona zestawem kosmetyków Bielenda oraz bransoletką z symboliczną paletą malarską. 
Podczas spotkania rozstrzygnięte zostały także jeszcze dwa inne konkursy. W pierwszym nagrodzone zostały trzy najlepsze zdjęcia na Instagramie z symbolem BSM. W drugim natomiast nagrodę przyznałam za zdjęcie makijażu, wykonanego specjalnie na Event. 

Wprowadzenie do DIY.
Po wspaniałych warsztatach, pobudzających kreatywność była przerwa obiadowa, niezbędna do zregenerowania sił i przygotowania do dalszej części programu dnia.
Kolejną prelekcję "Nie takie DIY straszne", poprowadziły dwie kreatywne Kobiety, Magdalena Arcimowicz i Karolina Wardyńska, które wspólnie prowadzą bloga "Dekostacja". W tym miejscu w sieci Dziewczyny piszą o dekoracjach, które każdy może zrobić samodzielnie,  głównie  z zakresu wystroju wnętrz. W swojej prezentacji chciały one pokazać Uczestniczkom, że za niewielkie pieniądze, a także przy wykorzystaniu rzeczy codziennego użytku każdy jest w stanie zrobić niepowtarzalne przedmioty do domu. Jako cechę zachęcającą do samodzielnego tworzenia przedstawiły także unikatowość oraz ogólne zadowolenie z siebie, bo jak wiadomo gdy czegoś człowiek dokona sam, sprawia mu to większą satysfakcję, niż zakup w formie gotowej. Same Prelegentki są zauroczone malowaniem, przerabianiem rzeczy, szyciem, które nadaje przedmiotom zupełnie nowe życie. Uczestniczki były pod wrażeniem prezentowanych dzieł, które są urocze, wyjątkowe, a przy tym proste w wykonaniu. Na koniec każda Blogerka otrzymała miły podarunek od Dekostacji, ręcznie wykonane ozdoby do domu, poduszki, deseczki i wiele innych cudeniek. 

Prelekcja o monitorowaniu w sieci.
Wspaniałą, pomocną prelekcję dla Blogerek przedstawiła Izabela Sękowska, która jest Marketplace Managerem w Brand 24. Przewrotny tytuł prelekcji mówi sam za siebie "Monitoruj sieć like a boss. Ladyboss". Miałam przyjemność uczestniczyć w warsztatach prowadzonych przez Izę podczas konferencji "Łódź Bloguje", dlatego wiedziałam, że temat, który ona przedstawi jest bardzo ciekawy i przydatny Blogerkom. Tak też się stało, opowiedziała nam ona o narzędziach do monitorowania stron internetowych oraz o ich znaczeniu w rozwoju stron, a w naszym przypadku w rozwoju blogów. Dzięki monitorowaniu interesujących nas fraz, które ludzie umieszczają w internecie mamy możliwość zapoznania się np. z opiniami, jakie oni wyrażają, z ich potrzebami wiedzy na dany temat. Oprócz tego monitoring strony jest wręcz niezbędny dla firm w rozpoznawaniu działań, zadań i potrzeb rynku. To właśnie za sprawą wprowadzenia narzędzi monitorujących uzyskać można jasny obraz tego, co dzieje się w mediach społecznościowych, w odniesieniu np. do naszych działań w sieci. Blogi same w sobie mają szansę na stanie się markami, a narzędzia do monitorowania ułatwiają badanie opinii o marce, nowinkach i zapewniają możność trzymania ręki na pulsie. 

Emocji ciąg dalszy.
Po prelekcji Izy przyszedł czas na słodką przerwę deserową. Swoja obecnością zaszczyciła nasze talerze ciepła szarlotka z lodami i bitą śmietaną. Uwielbiam!
Przyjemną częścią spotkania była także licytacja wspaniałych przedmiotów od Sponsorów. Swój początek miała ona już przed spotkaniem dzięki naszej facebookowej grupie, gdzie rozmawiałyśmy o szczegółach spotkania. 
W tej części eventu zostały rozdane, na początku wylosowane przez Blogerki paczki z loterii. 
Przystąpiliśmy do licytacji, humory dopisywały i czuć było w powietrzu ducha walki. Były przedmioty bardziej lub mniej cieszące się popularnością licytujących. Każda aukcja jednak została zrealizowana, a Uczestniczki były zadowolone ze swoich wygranych. Podczas opisywania aukcji wdarło mi się nieco żartów, które absolutnie rozluźniły sytuację. Nie ma się co dziwić, bo na prawdę zgrana grupa mi się trafiła! Kiedy sobie to tak wszystko przypominam, to stwierdzam, że był to wręcz zespół idealny. Rywalizacja była najlepszym elementem licytacji. Dziewczyny pokazały co najmniej kilka razy, że choć się prywatnie bardzo lubią, to w walce o dany fant żadna nie chciała się poddać. Oczywiście wszystko dla obdarowanego Podopiecznego Fundacji Zdążyć z Pomocą więc Uczestniczki nie żałowały swoich złotówek. Zachowały się... Pięknie!
Po licytacji nastąpił czas sponsorów, czyli wręczenia upominków. Uśmiechom nie było końca, a szeleszczące torby zachwycały swoją zawartością. 
Tym miłym akcentem zakończyło się to wyjątkowe spotkanie Blogowy Szał Mam 2016. Spędziłam ten dzień wspaniale, a energia, którą przywiozły z sobą do Łęczycy wspaniałe Uczestniczki Spotkania zostanie w moim sercu na zawsze. Cieszę się, że zaprosiłam na event właśnie te Kobiety, bo okazało się, że stworzyłam doborowe towarzystwo. Mam nadzieję, że kiedyś ponownie się spotkamy, kto wie, może znów na Blogowy Szał Mam...

Organizatorka Blogowy Szał Mam 2016:
1. Paulina 
Frontczak-Pawłowska laydymami.blogspot.com 
Uczestniczki:
2. Marta Świerczyńska mamawbiegu.pl
3. Marta Kusiak tosinkowo.pl
4. Basia Tomczak pierwsze-kroki.com
5. Sylwia Narkowicz oczamimamy.pl
6. Maria Smolarek-Wilińska lifebymarcelka.pl
7. Daria Jóźwicka zaraz-wracam.pl
8. Iwona Piskała szarokolorowa.pl
9. Klaudia Osmanowska mamatezkobieta.pl
10. Kamila Olejnik swiat-lyll.blogspot.com
11. Agnieszka Winciorek pielegnacyjnarewolucja.pl
12. Marta Korotko pewnamama.pl
13. Izabela Kornet thesecretofhealing.pl
14. Agnieszka Jezierska agumama.pl
15. Magdalena Szymańska zwyklejmatkiwzlotyiupadki.blogspot.com
16. Daria Dirks-Koźlik botakowo.pl
17. Karolina Jabłońska bizarre-case.blogspot.com
18. Marcelina Adamska mamikpisze.pl
19. Anna Kuczyńska lejdishepard.blogspot.com
21. Klaudia Wróblewska igimigi.pl
22. Katarzyna Grzywaczewska poradymamykasi.blogspot.com
23. Nadine Kranik macierzynstworaz.pl
24. Izabela Pacocha szczyptaomnie.blogspot.com
25. Angelika Grochowska ca-lineczka.pl

Sponsorzy:
Patroni Medialni:


Zobacz także

16 komentarze

 1. Cudowne Kobietki , świetni sponsorzy i szczytny cel :-) Brawo dla wszystkich uczestników :-) Zazdroszczę Wam takich spotkań ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Świetna impreza!
  Rewelacyjna organizacja i ciekawe prelekcje... Gratuluję kreatywności!
  Pozdrawiam
  Asia

  -----
  mojemagiczne.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 3. I ty tak wszystko sama ogarnęłaś? Skąd w tobie tyle siły i samozaparcia, gratuluję Paulina, dobra robota!

  OdpowiedzUsuń
 4. W takim towarzystwie to nie miało prawa się nie udać!

  OdpowiedzUsuń
 5. I nam było miło powiedzieć kilka słów do tak uroczych dziewczyn! Mamy nadzieję, że DIY już nie jest takie dla Was straszne :) Dziękujemy!! :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Kochana raz jeszcze gratulacje i serdeczne dzięki! Nie tylko ja bawiłam sie świetnie ale i Laurka :) Wspomina każdego dnia i mówi o "spotkaniu" na którym byliśmy. Było MEGA! Wszystko na najwyższym poziomie! Dziękuję!

  OdpowiedzUsuń
 7. Zrobiłaś to najlepiej, Paulinka :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Do dziś nie wiem jak Ty to wszystko tak całkiem sama ogarnęłaś :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Ewelina Gutowska4 listopada 2016 23:22

  Widziałam różne relacje ze spotkan blogerów ale ta mnie zachwyciła bo ile tu było atrakcji i prezentów. Szacun!

  OdpowiedzUsuń
 10. było cudownie !!!
  dziękuję, że mogłam tam być :*

  OdpowiedzUsuń
 11. Już się trochę u innych dziewczyn o Waszym spotkaniu naczytałam - ale i Tobie muszę pogratulować jako Organizatorce :) Widać, że świetnie sobie poradziłaś, sprostałaś tylu różnym zadaniom i wszystko było przygotowane na najwyższym poziomie. Sama chyba bym się nie porwała - bo mogę tylko domyślać się, jaki to ogrom pracy.

  OdpowiedzUsuń
 12. to było super spotkanie :)
  wszystko przygotowane z największa starannością i aż trudno uwierzyć, że zajęła się tym tylko jedna osoba.
  Gratuluję i cieszę się, że mogłam tam być :D

  OdpowiedzUsuń
 13. Wciąż się zastanawiam jak Ty to wszystko ogarnęłaś i zorganizowałaś sama samiuteńka :)

  OdpowiedzUsuń
 14. Wspaniałe kobiety, cudowna atmosfera i dużo upominków - to musiało być udane spotkanie!

  OdpowiedzUsuń
 15. Świetna zabawa! Fajne torby papierowe!

  OdpowiedzUsuń

Formularz kontaktowy

Nazwa

E-mail *

Wiadomość *