Akcesoria niezbędne Przedszkolakowi.

12:28:00
To właśnie dziś zadzwonił pierwszy dzwonek w przedszkolu. Mój Czterolatek z powagą i zainteresowaniem uczestniczył w obchodach rozpoczęcia roku szkolnego. Poznał przemiłą Panią, która będzie wspierać jego grupę w przedszkolnej edukacji, zwiedził salę, szatnię i wygląda na to, że wszystko mu się podoba. 
Już jutro zacznie się nasza przygoda przedszkolna i właśnie pakujemy niezbędne elementy wyprawki. Według podanej odgórnie listy, mamy już wszystko, z wyjątkiem podręcznika, który niebawem otrzymamy:
-kredki ołówkowe i świecowe,
-mazaki,
-klej w sztyfcie,
-plastelina,
-papierowa teczka na prace dziecka,
-kolorowanka,
-blok rysunkowy,
-papier z kolorowymi karkami,
-bibuła (3 dowolne kolory),
-fartuszek ochronny do malowania farbami.

Wspólne wybory = zadowolenie dziecka.
Bardzo miło spędziliśmy czas na wybieraniu przedmiotów, które Filipkowi najbardziej przypadły do gustu. O wspaniałym plecaku pisałam TU i właśnie dziś będzie on spakowany do pełna. Piórnik, który spodobał się mojemu przedszkolakowi, niewątpliwie skojarzył mu się z tym, co lubi najbardziej, czyli z elektrycznością i elektroniką. Jak widzicie, piórnik jest bardzo pojemny i będzie zawierał przede wszystkim flamastry, temperówkę, gumkę i mały notesik. Piórnik od firmy Topgal jest w kolorze czarnym, bardzo wygodnie się go otwiera i jestem pewna, że Filipkowi będzie się bardzo łatwo z niego korzystało. Jest zachwycony, że ma w nim miejsce z "okienkiem", takie, jak w moim portfelu. Wybrany przez nas model piórnika jest bardzo pojemny, a przy tym lekki i klasyczny.
Z kolei piękne etui na kredki sprawi, że będą one w jednym miejscu, poukładane i wygodnie będzie można z nich korzystać. Filipek wybrał sobie je sam, jest w jego ulubionym, niebieskim kolorze z wesołą grafiką i bardzo podoba mu się sposób jego zamykania. Już poukładał w nim kredki i nie chce go oddać bym schowała je i przechowała na odpowiedni czas. 
Dla Małego Artysty.
Worek na ławkę, to świetny gadżet, który umożliwia wygodną pracę Malucha, podczas zajęć plastycznych. Za sprawą wygodnych zaczepów, bardzo łatwo jest go umocować nie tylko do ławki szkolnej, ale w każdym miejscu, gdzie jest on niezbędny. My malowaliśmy farbami w ogródku i bez problemu zamocowaliśmy go na huśtawce ogrodowej, która spełniła funkcję stolika. Worek jest bardzo pojemny, posiada wielką kieszeń, zapinaną na suwak, a także dwie mniejsze kieszenie z przodu. Do tej dużej idealnie pasują książeczki, kartki bloku rysunkowego, a do tych dwóch mniejszych można poukładać akcesoria wypukłe, typu farby, plastelina, flamastry. 
Dzięki fartuszkowi, żadne farby nie pobrudzą ubranka małego czyścioszka. jest on wykonany z nieprzemakalnego materiału i posiada śliczną grafikę. Nie tylko nie przepuszcza zabrudzeń na ubranko ale przede wszystkim jest bardzo łatwo go wyczyścić.

Ważnymi elementami wyposażenia przedszkolaka są na pewno worek na buty, pojemnik na drugie śniadanie, czy też bidon lub zamykany kubek na napój. Wybrane przez nas przedmioty są bardzo klasycznej formy, co bardzo sobie cenimy oboje. 


Filip ostatnio nie mówi o niczym innym, jak o przedszkolu i o tym, jak będzie tam fajnie. Teraz czas na przygotowywanie wspólnie śniadanek do przedszkola i koniec z późnym wstawaniem, Maluch będzie wstawał wcześnie, co średnio lubi.  Ciekawe, czy szybko się tam zaklimatyzuje, oby było mu tam dobrze. Trzymajcie kciuki!Zobacz także

2 komentarze

  1. U nas na szczęście w przedszkolu nie istnieje pojęcie wyprawki i uważam to za strzał w dziesiątkę jest z początkiem każdego semestru skład grupowa z której Panie kupują dzieciom wszystkie niezbędne akcesoria potrzebne do nauki, zabawy, i innych ciekawych rzeczy.

    OdpowiedzUsuń
  2. na całe szczęście u nas w przedszkolu wyprawkę zapewniają, oczywiście ze środków pieniężnych rodziców...;) Wydaje mi się, że to dobre rozwiązanie ponieważ wszystkie dzieci mają takie same akcesoria, nie ma porównywania i rywalizacji.

    OdpowiedzUsuń

Formularz kontaktowy

Nazwa

E-mail *

Wiadomość *