Jak mieć wakacje, nie będąc na urlopie?

17:26:00  Z góry zaznaczam, że ten wpis nie będzie  nakłaniał Ciebie do natychmiastowego wyjazdu na długotrwałe wakacje, wprost przeciwnie.  Lato jest porą roku, podczas której mamy więcej energii, niestety trwa ono stanowczo zbyt krótko. Dlatego nie warto czekać na czas urlopu by móc "odpocząć", lepiej pomyśleć o tym jak spędzać czas letni każdego dnia, by móc choć kilka chwil dziennie rozkoszować się piękną pogodą oraz czasem gdy dni są najdłuższe.
  Do niedawna pracowałam wyłącznie w domu i sama sobie organizowałam czas pracy oraz czas wolny. Na okres wakacji rozpoczęłam pracę na etacie, co wiąże się z tym, że nie ma mnie w domu jakieś 8 godzin dziennie. Praca ta bardzo mi się podoba i jestem z niej niesamowicie zadowolona ale o tym będzie innym razem. Teraz chciałabym podkreślić fakt, iż musiałam całkowicie pozmieniać poszczególne etapy mojej doby. W związku z tym, że szkoda było mi pięknej, słonecznej pogody, postanowiłam każde popołudnie spędzić z Synkiem oraz mężem (jeśli jest w domu),  w sposób bardziej ciekawy, niż Siedząc przed telewizorem.
  Wyróżniłam kilka sposobów spędzania  wolnego czasu, które pomogą się zrelaksować i nie pozwolą na nudę.


Po prostu spacer.
 Najprostsza opcja na świecie, to rodzinny spacer, który nie wymaga jakiegoś specjalnego przygotowania,  jest możliwy do zrealizowania codziennie,  w zależności od ilości czasu jakim dysponujemy. Warto na taki  spacer chodzić w różnorakie miejsca, tak by zawsze było to nowym doświadczeniem. Wówczas nie tylko dziecko poznaje nowe miejsca ale także dorośli nie odczuwają swoistej monotonii. Podczas spaceru można rozmawiać, śmiać się, robić wyścigi, poznawać przyrodę. Spacer oczyszcza umysł, poprawia kondycję  oraz pozwala wyzbyć się złych emocji.
Z punktu widzenia małego człowieka ważnym jest aby ustalić sobie cel takiego spaceru. Może to być najprostsze pójście do sklepu po pieczywo albo wykonanie misji, na przykład 500 kroków.


Wycieczka rowerowa.
  Jest to opcja zarówno dla rodziców z małymi, jak i starszymi dziećmi. Na wycieczkę rowerową można zabrać dziecko,  wioząc je w specjalnym foteliku na bagażniku lub kierownicy własnego roweru. Można też po prostu pojechać na wycieczkę ze starszym dzieckiem wówczas ono samo prowadzi swój rowerek.
Ta opcja spędzania wolnego czasu daje wiele możliwości ponieważ mając pojazd można przemieszczać się znacznie szybciej i dalej, niż będąc na spacerze.  Zatem wycieczki rowerowe można organizować na określone dystanse. To świetny wariant na spędzenie popołudnia tuż po pracy.  Jazda rowerem poprawia sprawność człowieka, a także dodaje mu wigoru, energii i ewidentnie daje możliwość spędzania tego czasu w sposób aktywny.  Jednocześnie, podobnie jak spacer nie jest ona jakoś bardzo wymagająca, ponieważ wystarczy mieć rower wsiąść i po prostu jechać!


Wycieczka nad wodę.
  Ten punkt wiele osób skojarzy z wyjazdem nad wodę na długotrwałą kąpiel i zabawę.  Jednak biorąc pod uwagę  ograniczony czas popołudniowy jaki mamy po pracy,  wyjazd nad wodę bardziej kojarzy się ze spacerem brzegiem jeziora czy rzeki, niż z pływaniem. Zapewne większość z nas ma gdzieś, w swojej okolicy zbiornik wodny, choćby staw. Taka krótka wycieczka nad wodę poprawia niesamowicie nastrój, ponieważ nad wodą każdy z nas czuje się o wiele lepiej. Wynika to przede wszystkim z tego, że jest tam w powietrzu więcej jonów ujemnych,  które nadają nam lekkości i pozwalają się zrelaksować.  Wyjazd nad wodę,  nawet jeśli jest bardzo krótki, z pewnością uprzyjemni chwilę każdemu z członków rodziny. dodatkowo jest okazją do wspólnych zabaw, na przykład w piasku na plaży.

Wykorzystaj własną zieloną przestrzeń.
  Jeśli posiadasz własny ogród czy łąkę, to z pewnością czas spędzony po pracy,  może być dla ciebie codziennie czasem relaksu. Wykorzystanie walorów własnego ogrodu, w celu wspólnej zabawy z dzieckiem,  jest doskonałym pomysłem.  Oprócz krzeseł, ławek, huśtawek jest jeszcze w nim miejsce na przykład na grę w piłkę,  a może nawet na piaskownicę. My uwielbiamy spędzać czas w ogrodzie,  skacząc na trampolinie. Jest to miejsce, gdzie można również na przykład rozłożyć kocyk i poleżeć- idealne rozwiązanie dla osób, które  potrzebuję także odpoczynku fizycznego.  U nas niebawem będzie tam również hamak,  z czego bardzo się cieszę.
  Doskonałym pomysłem na spędzanie wolnego czasu, jest z pewnością mała wycieczka do parku.  My uwielbiamy z Filipem   śledzić zwierzęta i owady, a także zdobywać skarby( liście, pióra, kamyki).  Ostatnio spotkaliśmy nawet dwie wiewiórki,  a dawniej sympatycznego liska.

  Wariantów na spędzanie wolnego czasu po pracy, poza domem jest wiele. Ja wymieniłam Wam tutaj tylko kilka, po to abyście mogli zainspirować się i wymyślić coś zupełnie innego, takiego co  będzie dopasowane do waszych warunków i ilości wolnego czasu. Pamiętajcie jednak, że spędzanie czasu na świeżym powietrzu jest znacznie bardziej relaksujące i wpływa pozytywnie na nastrój i zdrowie. Kończąc tę myśl właśnie wybieram się z Filipkiem na długi spacer...


Buty przedstawione w niniejszym wpisie znajdziecie 
w sklepie Moje Nowe Buty.Zobacz także

1 komentarze

  1. Praktykuję wszystko :) Dzięki takim przyjemnościom mam wrażenie, że lato trwa znacznie dłużej.

    OdpowiedzUsuń

Formularz kontaktowy

Nazwa

E-mail *

Wiadomość *