Małe zmiany, wielkie szczęście dziecka!

23:43:00
  W ostatnim czasie Filip bardzo polubił przebywanie w swoim pokoiku. Nie byłoby w tym nic szczególnego, gdyby nie fakt, że od kilku tygodni dosłownie wcale tam nie chciał być. Najwidoczniej znudziło mu się to pomieszczenie lub po prostu nie spełniało w jakiś sposób jego oczekiwań. Zaczęło się od tego, że kiedy był chory spał z nami-rodzicami. Później wyzdrowiał i wkrótce ponownie zmogło go przeziębienie i tak sobie znów z nami spał. Zapracowani, przemęczeni godziliśmy się na to, bo nie ukrywajmy- tak było nam wygodnie. Choć może nie do końca, bo wylegujący się pięciolatek, raczej nie pozwoli na wygodny wypoczynek innym. Postanowiłam, że muszę coś zrobić, by przekonać go, aby wrócił do swojego pokoju i tak wpadłam na pomysł wprowadzenia zachęcających go zmian.

  Pokój Filipka już kiedyś Wam pokazywałam TU, jednak wymagał on małej zmiany. Zaczęłam od tego, że należy ustalić, co na obecną chwilę mój syn lubi. Rozważyłam każdy aspekt i padło na dwie rzeczy, a mianowicie jago ukochaną bajkę oraz odwieczne zainteresowanie elektroniką. Kiedy kupiliśmy mu płytę z filmem „Zwierzogród”, nie sądziłam, że tak wiele razy będę miała okazję go z nim oglądać. Filipek wręcz ubóstwia przygody Judy i Nick’a, z resztą wcale mu się nie dziwię. Ta cudowna bajka o spełnianiu marzeń, łamaniu stereotypów i prawdziwej przyjaźni, chwyta za serce nie tylko dzieci ale i dorosłych.

  Tak szczerze mówiąc, mało jest gadżetów z bohaterami wspomnianej przeze mnie bajki. Nic więc dziwnego, że kiedy odkryłam  śliczną pościel z króliczką i lisem, to musiałam ją zakupić. Przy okazji wymieniłam Synkowi już nieco za małą pościel, na taką „dla starszaków”. Można rzec, że „upiekłam dwie pieczenie na jednym ogniu”, bo nie dość, że takim podarunkiem sprawiłam wielką radość dziecku, to jeszcze przekonałam je do zabawy oraz snu w swoim pokoiku. Zdaję sobie sprawę, że nie ma tam zbyt wiele miejsca lecz  z pewnością wystarczy go podczas zabawy Filipka jego elektronicznymi zabawkami. Uwielbiam patrzeć jak tworzy nowe układy elektryczne, łączy elementy tak, że powstaje działający wiatraczek, czy też świeci żarówka. Mam zdolne i mądre dziecko i jestem bardzo ciekawa, czy kiedyś w przyszłości będzie ono jak w bajce „Zwierzogród”, czyli „Tym, kim zechce”. Niezmiennie powtarza, że chce być elektronikiem, czy elektrykiem, kto wie, gdzie go ta myśl poniesie.  Jak na razie ubrany w t-shirt i dresy działa w zaciszu domowym, tworząc nowe, ciekawe rzeczy. Dziś pewnie kolejny raz przeczytam mu przed snem jego ulubioną bajkę, którą udało mi się zdobyć w wersji książkowej. Piękne są te nasze wspólne chwile, których mi jest wciąż mało. Łapię je jak się tylko da, bo są tak ulotne…

Pościel dziecięca- Tutaj <Klik>
T-shirt- Tutaj <Klik>
Spodnie dresowe- Tutaj <Klik>

Regulamin konkursu "Wiadomość od Świętego Mikołaja":
Konkurs nosi nazwę: "Wiadomość od Świętego Mikołaja" .
Aby wziąć udział w konkursie na facebooku należy:
1. Polubić Ladymami i listymikolaja.pl
2. Polubić i udostępnić post konkursowy.
3. W komentarzu napisać odpowiedź na pytanie: Jaki był Twój wymarzony prezent pod choinkę w dzieciństwie lub jakie jest marzenie Twojego dziecka?
Zaprosić minimum 3 osoby do zabawy (podświetlić na niebiesko).
Aby wziąć udział w konkursie na Instagramie należy:
1. Obserwować Ladymami
2. Polubić post.
3. Napisać komentarz.
4. Nagroda: Personalizowany film wideo od Świętego Mikołaja.
5. Nagroda zostanie wysłana do Zwycięzcy w postaci kodu po uprzednim zgłoszeniu się do Organizatora. Czas na zgłoszenie 24 godziny.
6. Termin zgłoszeń do udziału w konkursie 02.12.2018- 16.12.2018 r do godz. 18.00.
5. Ogłoszenie wyników po 16.12.2018 r.
6. Wysyłka nagrody bezpośrednio od Organizatora (w wiadomości zostanie wysłany kod do stworzenia wideo).
7. Konkurs nie jest organizowany ani wspierany przez facebook.
8. Konkurs trwa na facebooku i Instagramie, Zwycięzca zostanie wyłoniony spośród wszystkich uczestników.Kochani, bardzo Wam dziękuję za udział w konkursie, w którym do wygrania był personalizowany film wideo od Mikołaja!
Wszystkie odpowiedzi na temat wymarzonych prezentów były ciekawe i często wzruszające.
Zwycięża ktoś, kto opowiedział całą historię na temat marzenia z dzieciństwa.
Gratuluję!
Zapraszam do kontaktu na priv.

Zobacz także

5 komentarze

 1. My uwielbiamy Zwierzogród, moje córki w swoich pokojach spędzją dużo czasu. Młodsza bawi się lub robi cos przy biurku, starsza albo rozmawia na wideo czacie, albo się uczy.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Oglądaliśmy Zwierzogród w miniony weekend- 2 razy :). Nigdy się nie znudzi!

   Usuń
 2. Zwierzogród to świetny film animowany dla dużych i malych. Czasem to wlasnie drobne rzeczy wywoluja uśmiech na twarzy dziecka i rodzica:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zgadzam się z tym, małe rzeczy potrafią czasem dać więcej radości, niż jakieś wyimaginowane przedmioty, czy miejsca :).

   Usuń
 3. Świetnie, że udało się zwalczyć problem z niechęcią przebywania dziecka w pokoju. Czasami naprawdę niewiele trzeba, żeby maluch przekonał się do pewnych rzeczy, więc warto próbować.

  OdpowiedzUsuń

Formularz kontaktowy

Nazwa

E-mail *

Wiadomość *