Dlaczego kobiety codziennie używają fluidu do twarzy?

11:58:00  Pewnego poranka gdy szykowałam się do pracy przyszło mi na myśl jedno kluczowe  pytanie.  Nakładając, jak co dzień na twarz fluid pomyślałam sobie, że właściwie po co to robię?

  To oczywiste,  iż kiedy kobieta wykonuje sobie makijaż chce wyglądać lepiej,  zwyczajnie ładniej niż bez niego.  Natomiast jak się okazuje po mojej głębszej analizie, makijaż to nie tylko kwestia ładnego wyglądu.
 Kiedyś stosowałam fluidy do twarzy dość mocno kryjące  od jakiegoś roku nastąpił u mnie przełom, bo zaczęłam stosować podkłady, w formie kremu BB.  Wydaje się to być nieistotne, aczkolwiek ma większe znaczenie ponieważ kryjące fluidy powodują zakrycie wszelkich niedoskonałości i sprawiają, że na twarzy powstaje swoista osłona, żeby nie powiedzieć "maska."  Natomiast krem BB jest z pewnością dużo lżejszy i pozwala na zachowanie nieco bardziej naturalnego wyglądu cery.

Pomyśl o makijażu w inny sposób
  Już sama zmiana kosmetyku, jakiej dokonałam świadczy o tym, że zaczęłam nieco inaczej myśleć o kwestii mojego makijażu codziennego i jednocześnie postawiłam na nieco zdrowszą formę.
 Podziwiam kobiety, które  zmieniły swoje codzienne nawyki i w ogóle nie nakładają sobie  na twarz podkładu,  a ich cery mimo to wyglądają nienagannie, a wręcz idealnie. 
Być może będzie to dziwne stwierdzenie ale na obecną chwilę uważam że nie doprowadzę mojej cery do tak fantastycznego wyglądu.  Choć wygląda ona całkiem dobrze, jest codziennie oczyszczana kremowana, tonizowana,  używam masek na twarz, serum,  stosuję różne kosmetyki, w zależności od potrzeb skóry.

Kto wie, może kiedyś
  Zakładam, że być może kiedyś wygląd mojej cery będzie satysfakcjonował mnie na tyle, że również nie będę nakładać codziennie rano fluidu, aczkolwiek musiałby się zmienić mój światopogląd tak jak to było z ze zmianą konsystencji na krem BB.

Właściwie po co ten fluid?
 To teraz przejdźmy może do kluczowego pytania tego wpisu czyli właściwie, po co  mi, jak wielu kobietom na świecie potrzebny jest codziennie fluid?
 Zatem w dniu gdy przyszło mi do głowy właśnie to pytanie postanowiłam, że będę przez najbliższych kilka dni porównywać podświadomie jak czuję się w makijażu z nałożonym podkładem, a jak bez niego. 
Żeby było jasne nie jestem jakąś fanatyczką i nie jest dla mnie problemem wyjście z domu bez makijażu.  Natomiast zauważyłam następujące różnice i zależności.
 Po pierwsze tuż po nałożeniu podkładu i innych malowideł czuję się jakby bardziej obudzona.  Wiadomo, kiedy człowiek rano wstaje i spojrzy w lustro wygląda  na zaspanego zatem wypicie herbatki, zjedzenie śniadania plus do tego nałożenie makijażu po prostu rozbudzi, a oprócz tego  nagle dostrzegamy, że wyglądamy po prostu lepiej.
 Kolejna kwestia to zapach.  Już nie raz przekonałam się, że abym stosowała dłuższy czas jakiś podkład lub krem BB to musi on mieć odpowiedni dla mnie zapach,  w końcu będzie mi on towarzyszył cały dzień.  Pachnące lekko i przyjemnie fluidy poprawiają zwyczajnie człowiekowi nastrój, a jeśli jest on kremem bb, który zawiera pozytywne dla naszej cery składniki,  to makijażem dodatkowo ją pielęgnujemy.  Takie przekonanie jest bardzo ważne, a efekty sama zauważyłam po sobie,  gdy porzuciłam ciężkie bardzo kryjące fluidy.
 Trzecia sprawa to moja ulubiona kwestia czyli dodanie pewności siebie.  Podobnie jak odpowiednim strojem, tak samo makijażem można sprawić, że nasza pewność siebie wzrośnie o plus 100%.
 Wszystko zależy od tego, czy oczywiście nie przesadzimy z makijażem, jednakże taki  delikatny makijaż dzienny może nam tylko i wyłącznie podziałać na plus.
 Następna rzecz jest nieco pod znakiem zapytania.  Mam na myśli to, że makijażem można ukryć niedoskonałości cery. Tutaj pojawia się pewien mały myk.  Bowiem o tyle ukrywanie niedoskonałości może poprawić nastrój, co jednocześnie sprawić, że wyłącznie w makijażu czujemy się dobrze.  Ta druga opcja to oczywiście błąd i należy się tego wystrzegać. Makijaż ma za zadanie poprawić nam wygląd, a nie stać się maską dla twarzy.
  Kolejną zaletą, a jednocześnie powodem, dla którego codziennie  się maluję,  jest dokładnie ten, którym kierują się inne kobiety na całym świecie.  Mowa o tym że wówczas lepiej odbiera nas otoczenie.  Obecnie kobieta ładnie ubrana, a także umalowana  jest utożsamiana z zadbaną i stylową. W życiu zawodowym, czy też w momencie załatwienia innych, ważnych spraw pomalowana kobieta wydaje się być bardziej profesjonalna,  ponieważ otoczenie  mimowolnie odbiera ją jako taką, która wie co robi i wie czego chce.
 Niewątpliwie  inni ludzie uważają, iż kobieta ładnie umalowana ma z pewnością duże wyczucie estetyki i wie jak poprawić swój wygląd  i w prosty sposób zniwelować niedoskonałości.
 Zatem to jest kolejny powód, dla którego kobiety się malują niemal od stuleci.  przyznacie chyba, że jest to  ważny powód nakładania codziennie tapety na twarz?J
Jeszcze jednym powodem, aczkolwiek z pewnością nie ostatnim jakie przychodzą mi do głowy, odpowiadając na pytanie po co właściwie codziennie nakładam fluid i inne kolorowe kosmetyki do makijażu,  to niewątpliwie kwestia by jeszcze bardziej podobać się mężowi. Nie ukrywajmy, że kobiety również malują się dla facetów,  wówczas w relacjach z nimi czują się piękniejsze i bardziej pewne siebie. Dlatego też tego powodu absolutnie bym nie bagatelizowała,  choć z pewnością wiele jest takich kobiet, które stwierdzą, że taki powód po prostu zwyczajnie nie istnieje.


     Jak widzicie sporo jest powodów, dla których ja, jak i wiele innych kobiet codziennie rano nakładamy  podkład taki, czy inny na twarz.  Ładny wygląd, pewność siebie,  lepszy odbiór przez otoczenie,  zakrycie niedoskonałości,  a wreszcie po prostu chwila dla siebie.  Czy trzeba jeszcze więcej powodów?  Ja widzę same plusy,  a wy?

Zobacz także

0 komentarze

Formularz kontaktowy

Nazwa

E-mail *

Wiadomość *