Ciąża- wyjątkowy czas i wyjątkowo dużo Ciebie. Mamine Spa Domowe.

00:42:00

Mówimy o ciąży w taki sposób: „jest przy nadziei”, „ma piękny brzuszek”, „jest ich teraz dwoje”, ect.A tak już pomijając te piękne kwestie to niestety przyznać trzeba, że ciąża to nie tylko kilogramy na brzuszku, ale zazwyczaj na całym ciele przyszłej mamy. Jedne przybiorą 5, 10 kg, a inne 15, 20 i więcej. Hmm.. no i zaczyna się… „Jak ja wyglądam? Jak słoń”. Kochane, tego nie unikniemy! Ogólne obniżenie nastroju ze względu na zmianę wyglądu podczas ciąży to coś, co jest normalne i dotyka każdą z nas prędzej czy później.
Zróbcie sobie Mamine Spa Domowe J. Jesteście ciężkie? Trudno się już poruszać? Oto mój pomysł dla ciężarówek na poprawienie humorku, kilka wskazówek, jak sobie zorganizować chwile pełne relaksu.

  1. Podstawa: z pewnością nie wszystkie „ładne” zapachy lubicie, zwłaszcza teraz. Dlatego należy skupić się nad tym, jaki zapach podoba Wam się teraz najbardziej i lecimy do drogerii po olejek zapachowy + komin z podgrzewaczem.
  1. W tym Maminym Spa Domowym zaplanujcie sobie zabiegi takie, które dadzą Wam przyjemność, a nie zestresują tym, że jest je ciężko wykonać. Wiadomo: prysznic lub kąpiel,  depilacja, peeling, balsamowanie, maseczka, zabiegi na włosy itd. Wybierzcie sobie te, które spokojnie, bez trudu zdołacie zrobić, bo przy dużym brzuszku nie wszystko jest takie proste ;). Najważniejszy jest plan!
  1. Gorąca czekolada, lody, a może inne przysmaki? Ustalcie co najbardziej lubicie jeść na deser. Niech i taka przyjemność znajdzie miejsce w pielęgnacji! A co tam, pielęgnować trzeba nie tylko ciało, ale samopoczucie. Polecam czekoladę- Endorfinki ;).
  1. Ulubiony ręcznik, piżamka i inne cuda. Tak jest! Wszystko, co wizualnie Was cieszy ma brać udział w Spa J. Lubisz różowy? To taki ręcznik naszykuj. Unikaj kolorów, zapachów, itp. rzeczy, które Cię irytują J

Za chwilkę napiszę coś, na co odpowiecie „Może inne wyglądają ładnie, ale nie ja”…. Tak, to właśnie tyczy się do Ciebie, jeśli jesteś w ciąży i źle się czujesz ze swym wyglądem. Wszystkie jesteście piękne!! Te kilogramy to nie tylko od ciąży, jedzenia większych ilości pokarmów, wód płodowych. To także opuchlizna, która zaraz po porodzie wychodzi z człowieka hektolitrami wody. Twoja buzia jest lub będzie z pewnością dużo bardziej okrągła, tak to właśnie efekt opuchlizny, hormonów J.
Kochane, taki stan, jakim jest ciąża z wyłączeniem tego, czym on się zakończy (cudownym macierzyństwem) potrafi czasem przygnębić. Wiem coś o tym.

A teraz do dzieła, relaks i odpoczynek dla przyszłej mamy jest bardzo ważny. Zadowolona ze swego wyglądu mama przesyła pozytywną energię Maleństwu…

Zobacz także

0 komentarze

Formularz kontaktowy

Nazwa

E-mail *

Wiadomość *