Przygoda z A kuku! Safari Czuczu. Puzzle, które uwielbiają Maluchy.

01:55:00


Czy znacie to powiedzenie, że zabawki odłożone na dłużej na miejsce procentują dobrą zabawą w przyszłości? Tak właśnie było z układankami Czuczu A kuku! Safari, które są przeznaczone dla dzieci powyżej 2 lat. Filip 1-go kwietnia skończył trzy latka, ale to żadna przeszkoda, by na nowo po pół roku leżenia odłogiem na półce wspaniałe puzzle Czuczu wróciły do łask :).
Pamiętam gdy otworzył je po raz pierwszy w październiku ubiegłego roku. To był wieczór, Filip zjadł kolację i powoli przygotowywaliśmy się do spania. Jednak nawoływania, że jest już późno, bo gdy się dorwał do tej uroczej zabawki, to nie mógł się oderwać.
Odtąd Filip codziennie poświęcał trochę czasu na zabawę układanką, aż w końcu po tysiąc pięćsetnym ułożeniu wreszcie mu się nieco znudziły. Leżały tak sobie na półce do niedawna, gdy Maluch znów sobie o nich przypomniał. To jest na prawdę wspaniała zabawa
Całość stanowi 7 jajek, które składają się każde z 2 części. Na większej części jest dorosłe zwierzątko, a na małej jego dziecko. Safari Czuczu przedstawia: hipopotama, lwa, zebrę, krokodyla, żyrafę, strusia, słonia.Wszystkie te postaci są urocze, a same puzzle w kontrastowych, przyjemnych dla oczu kolorach.
Producent zadbał o to, by zabawki tworzyć dla dzieci o różnym wieku. Są dostosowane zarówno dla chłopców, jak i dla dziewczynek. Polecam koniecznie zajrzeć na ich stronę, tak jest dużo interesujących wariantów. Są puzzle, łamigłówki, układanki, kolorowanki. Każde dziecko będzie zadowolone. Ja na pewno skorzystam ponownie z oferty Czuczu, bo widzę ile radości sprawiła Flipkowi zabawa z uroczymi zwierzątkami. 
Uwielbiam obserwować wielkie zaangażowanie Filipka w zabawę. Ostatnio jakoś mało się bawi zabawkami, bo woli inne przedmioty, typu: kabelki, pilot od TV, a także wszystko, co da się rozłożyć i złożyć ponownie.
Ważnym jest zatem urozmaicanie dziecku zabawy poprzez przypomnienie o zapomnianych zabawkach. Podwójna radość dla mnie jest wtedy, gdy Filipek poprzez zabawę uczy się nowych rzeczy. Nowe doświadczenia, nauka i uśmiech dziecka, o to chodzi! :)

Zobacz także

7 komentarze

 1. Czu Czu jest super. Solidnie wykonane i mają piękną kolorystykę ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Piękne puzzle brawo jak układa super

  OdpowiedzUsuń
 3. Mamy je! Mój Jasiem był w nich szaleńczo zakochany co dziennie układaliśmy je po kilka razy. Teraz podobnie jak u Ciebie zostały schowane i czekają na reaktywację ;D może jutro je wyciągnę :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Piekne i kolorowe puzzle! Idealne dla małych dzieciaczków :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Nie słyszałam o tej firmie puzzli, muszę koniecznie wypróbować. Wyglądają bardzo ładnie, takie kolorowe i twój syn taki zainteresowany się wydaje :d

  OdpowiedzUsuń
 6. Moje dzieciaki bardzo chętnie sięgały po puzzle, potrafiły na długo zając ich uwagę, pomocne w koncentracji i rozwijaniu wyobraźni. :)

  OdpowiedzUsuń

Formularz kontaktowy

Nazwa

E-mail *

Wiadomość *