Cykl #Kobiety w blogosferze. Part 2: Rainbow Lyll, Zadbana mama, Zaraz-wracam, Pierwsze kroki, The Secret of Healing, Szczypta o mnie.

02:16:00Wspaniałe kobiety, które łączy przede wszystkim jedno, pasja do blogowania. Wyjątkowe, choć każda pisze o czym innym, 
a niejednokrotnie ich posty bywają względem  siebie odmienne. Jedne piszą o kosmetykach, inne o dzieciach, a jeszcze inne po prostu 
o własnym życiu. Każda posiada swoich wiernych fanów, którymi są czytelnicy, największe ich skarby w świecie wirtualnym. To już druga część cyklu o kobietach 
w blogosferze. 
W poprzedniej TU mogliście spotkać również mnie. Teraz także macie możliwość poznania nowych blogów i spędzenia mile czasu na ich lekturze. A oto one, Kierowniczki dzisiejszego zamieszania...


1. Kim jest Kamila Olejnik, twórczyni bloga Rainbow Lyll?
Kamila Olejnik znana w sieci pod pseudonimem Kamila Lyll bądź Rainbow Lyll to twórczyni bloga pod adresem swiat-lyll.blogspot.com 
i nazwie "Rainbow Lyll Beauty". To przeciętna dziewczyna z przeciętnego małego miasta, która choć jest spokojna czasem ma w głowie szalone pomysły.

2.Jaka jest tematyka tego bloga?
Jak można wywnioskować już z tytułu bloga a raczej jego ostatniego słowa jest to blog urodowy. Można znaleźć na nim recenzje kosmetyków pielęgnacyjnych i kolorówki ale najwięcej znajdziecie tam recenzji lakierów oraz zdobień na paznokciach, głównie naturalnych choć zdarzają się też posty z lakierami hybrydowymi tudzież zdobieniami na nich.

3. Skąd brać siły, chęci i pomysły do prowadzenia swojego miejsca w sieci?
Wydawać by się mogło, że prowadzenie bloga urodowego jest proste- w końcu to tylko recenzje kosmetyków. Ale tak nie jest, zwłaszcza gdy najbliższe otoczenie (czytaj. rodzina) ma raczej średni do tego stosunek. Ale siła i chęć do pisania bloga jest w nas samych, trzeba po prostu je w sobie odkryć. Jeśli nie ma zapału - będzie to widać w postach. Pomysły? Są wszędzie, trzeba tylko bacznie się przyglądać. Czasem wystarczy poprzeglądać Internety, czasem posłuchać piosenki albo...obejrzeć film.

4. Czy Blogerka posiada zainteresowania nie związane z blogiem? Jakie?
Kamila to osoba, która od wielu lat lubi malować. Zaczęło się od postaci z uwielbianych przez nią w dzieciństwie bohaterów z anime, potem trochę się to rozwinęło. Nie jest wybitnie uzdolniona, jak sama mówi, ale całkiem nieźle ponoć jej to wychodzi. Lubi malować tradycyjnie ale również graficznie na komputerze. Ponadto uwielbia oglądać dramy- czyli azjatyckie mini seriale.

5. Życiowe motto, drogowskaz, którym Blogerka się kieruje to?
Raczej takiego nie ma, po prostu robi to, co lubi i jakoś żyje.
1. Kim jest Sylwia Bogaj, twórczyni bloga Zadbana Mama?
Jest zapracowaną mamą dwójki cudownych urwisów Kuby i Piotrka i żoną niezwykle cierpliwego mężczyzny.
2.Jaka jest tematyka tego bloga? Głównym tematem na blogu jest uroda. Jednak pisze także o dzieciach, książkach i innych sprawach, które ją zachwycają.

3. Skąd brać siły, chęci i pomysły do prowadzenia swojego miejsca w sieci? Blogowanie to okazja do poznania ciekawych ludzi z podobnymi zainteresowaniami. To właśnie mobilizuje ją najbardziej do dalszej pracy. Poza tym do działania i rozwoju zachęcają ją komentarze, rosnące statystyki czy oferty współpracy.

4. Czy Blogerka posiada zainteresowania nie związane z blogiem? Jakie? 
Na co dzień jest księgową, więc blog to taka odskocznia od pracy i spraw domowych. Udaje jej się znaleźć czas na książki, które są jej wielką miłością (zaraz po trzech mężczyznach jej życia).
5. Życiowe motto, drogowskaz, którym Blogerka się kieruje to? 
Fragment wypowiedzi ks. Kaczkowskiego: Nie zmarnuj dnia na zamartwianie się. Przeznacz na to godzinę, a przez resztę dnia ciesz się życiem.
1. Kim jest Daria Jóźwicka, twórczyni bloga ZarazWracam?
Rozgadana, roześmiana, szalenie pozytywna kobieta, która jest żywym dowodem, że warto w życiu kierować się pasją.
Daria jest współautorką bloga www.zaraz-wracam.pl. Jest to mama 3-letniego Jakuba, a obecnie spodziewająca się kolejnego dziecka- tym razem córeczki Agatki. Z wykształcenia inżynier informatyk, a z wyboru oddana żona i mama.

2.Jaka jest tematyka tego bloga?
Zaraz-wracam.pl nie jest to typowy blog parentingowy. Autorka wraz z Mężem w nietuzinkowy sposób opowiadają o swoim życiu. Wpisy wcale nie ograniczają się do opieki i wychowania. Znajdziecie tu recenzje książek i produktów, porady urodowe, a także propozycje rodzinnych aktywności.

3. Skąd brać siły, chęci i pomysły do prowadzenia swojego miejsca w sieci?
Choć prowadzi bloga trochę dłużej niż półtora roku, pisanie cały czas sprawia jej ogromną frajdę, być może dlatego, że nigdy się do niego nie zmusza. Pisze tylko wtedy, kiedy ma ochotę i coś do powiedzenia, gdy czuję, że coś ją boli czy męczy, cieszy, zachwyca, dziwi. Wpisy często pisane są pod wpływem emocji, czasem lekko kontrowersyjne.

4. Czy Blogerka posiada zainteresowania nie związane z blogiem? Jakie?
Blog to ciężka praca. Wiele wolnego czasu trzeba poświęcić na prowadzenie swojego miejsca w sieci. Pisanie tekstów, obróbka zdjęć zajmują mnóstwo czasu. Dodatkowo mając dziecko i dom na głowie nie zawsze jest miejsce na pasje. Daria ma jednak na to patent. Swoje zainteresowania połączyła właśnie z blogiem. To pisanie sprawia jej wiele radości i dzięki temu jest szczęśliwą kobietą.

5. Życiowe motto, drogowskaz, którym Blogerka się kieruje to?
 "Najpierw rodzi się umiejętność…
 potem pasja…
 następnie pomysł…
 a w końcu realizacja…"
I tak powstał nasz blog www.zaraz-wracam.pl1. Kim jest Basia Tomczak, twórczyni bloga 
Pierwsze Kroki?
Basia Tomczak, to twórczyni bloga Pierwsze Kroki (www.pierwsze-kroki.com.

2.Jaka jest tematyka tego bloga?
Początkowo tematyką jej bloga był parenting, teraz jest to szeroko pojęty lifestyle. Zaczynając od dziecka, kończąc na inspiracjach weselnych.

3. Skąd brać siły, chęci i pomysły do 
prowadzenia swojego miejsca w sieci?
Chęci i siły do pisania bierze przez kontakt ze swoimi dziećmi. Odrywa się wtedy od obowiązków i robi to co lubi. A spełniając się w czymś, chce to robić cały czas lepiej.

4. Czy Blogerka posiada zainteresowania nie 
związane z blogiem? Jakie?
Posiada wiele zainteresowań. Dość mocno związanych z jej wykształceniem. Po pierwsze dzieci w okresie przedszkolnym, po drugie jako konsultant ślubny- kocha wszystko co związane z weselami.

5. Życiowe motto, drogowskaz, którym Blogerka się kieruje to?
"Znajdź rytm włas­ne­go życia, a or­kies­tra sama zacznie grać." - więcej słów nie potrzeba :)1. Kim jest Izabela Kornet, twórczyni bloga The Secret of Healing?
Izabela Kornet, prowadząca blog The Secret of Healing (www.thesecretofhealing.pl) i organizatorka eventu Spotkania Świadomych Blogerek.

2.Jaka jest tematyka tego bloga?
TSOH to blog o prowadzeniu świadomego życia i podejmowaniu odpowiedzialnych decyzji w każdej kwestii. Poruszam na nim tematy związane z produkcją domowych, naturalnych kosmetyków, minimalizmu w pielęgnacji i życiu oraz od niedawna - biznesu online i blogowania.

3. Skąd brać siły, chęci i pomysły do prowadzenia swojego miejsca w sieci?
Te siły we mnie są, po prostu. Kocham to robić - pisanie przychodzi mi lekką ręką, marketing i organizowanie warsztatów szybko weszły mi w krew. Inspirują mnie spotkania z ludźmi i rozmowy, inne blogi i piękne zdjęcia, ale przede wszystkim - życie codzienne. To jest moją największą inspiracją.

4. Czy Blogerka posiada zainteresowania nie związane z blogiem? Jakie?
Oczywiście! Studiuję fizjoterapię weterynaryjną i uczę się w zawodzie technika weterynarii. Jeżdżę konno, pracuję w stajni. Konie to moje wszystko.

5. Życiowe motto, drogowskaz, którym Blogerka się kieruje to?
Moje motto: "Nie widzę powodu, dla którego miałabym tego nie zrobić."1. Kim jest twórczyni bloga Szczypta o mnie?
"Jestem Szczypta i niech tak pozostanie to mój pseudonim, którego używam w sieci zresztą moja nazwa bloga mówi sama za siebie http://szczyptaomnie.blogspot.com/ 
więc w wirtualnym świecie zwracaj się do mnie Szczypta. Kiedy uda nam się spotkać w realnym świecie wtedy osobiście Ci się przedstawię :)".

2. Jaka jest tematyka bloga ?
Mieszanka Lifestylu z Parentingiem, a można tak?

3. Skąd brać siły, chęci i pomysły do prowadzenia miejsca w sieci?
Blog to swego rodzaju odskocznia od codziennej gonitwy, to jej chwila oddechu, relaxu, to jej przysłowiowe 5 minut. A jeśli blog to relax to naturalnym jest, że na relax czas i siłę zawsze znajdziesz :) Pomysły czerpie ona z rzeczywistości, która ją otacza w końcu życie pisze najlepsze scenariusze.

4. Czy Blogerka posiada zainteresowania nie związane z blogiem ? Jakie ?
No ma w końcu, nie samym blogiem Bloger żyje. U mnie to decoupage i moja najświeższa miłość POLE DANCE.

5. Życiowe motto, drogowskaz, którym Blogerka się kieruje to ?
Rzeczy niemożliwe załatwiam od razu cuda zabierają mi trochę więcej czasu :)Zobacz także

9 komentarze

 1. Super, że znowu spotkam się z Sylwią i Basią :) P.S. Wkradł się błąd w nazwę mojego bloga :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Taaak, będzie Sylwia. Błąd już poprawiony ;). Do zobaczenia niebawem :)

   Usuń
 2. Coraz bardziej podoba mi się cykl twoich wpisów. Blogi odwiedziłam, ciekawe i na pewno częściej zajrzę :).

  OdpowiedzUsuń
 3. Znam większość tych cudownych kobiet :) już nie mogę się doczekać aż znów się spotkamy :)

  OdpowiedzUsuń
 4. znam dwa blogi :) resztę fajnie będzie poznać :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Fajnie się czyta o sobie ale nie u siebie :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Super, znam osobiście 2 blogerki. Żałuję, że nie będę miała okazji poznać reszty, no przynajmniej w najbliższym czasie :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Bardzo fajnie czyta mi się ten cykl. Nie znam żadnej z dziewczyn ale z chęcią do nich zajrzę :)

  OdpowiedzUsuń
 8. The Secret of Healing poznałam osobiście a resztę muszę nadrobić. Fajnie, ze organizujesz takie wpisy :-) Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń

Formularz kontaktowy

Nazwa

E-mail *

Wiadomość *