Kobieta i macierzyństwo. Wywiad ze wspaniałymi Blogerkami.

19:39:00


Ludzka głowa to taka część ciała człowieka, która nie pozwala mu na zwyczajną egzystencję. Stanowi ona swoiste naczynie, które zawiera wszystko to, co dla nas najistotniejsze, wyczuwalne i pojmowane tylko przez nas samych. Być może teraz w Twojej głowie zaczną się tu pewne spekulacje  jednak przeczytaj dalej ponieważ pozwolę sobie wyrazić własne zdanie. Mianowicie zaznaczam, że... głowa kobiety to naczynie, które zawiera o wiele więcej przemyśleń dotyczących jej własnego, nigdy nikomu nie poznanego odczucia względem przeżytych zdarzeń niżeli głowa mężczyzny. 
Sama doświadczam codziennie tego, iż myśli dotyczące przeszłości wiercą w mojej podświadomości tak mocno, że stają się częścią teraźniejszości. Pytania, które przychodzą do mnie każdego dnia, wyobrażenia na temat tego, że jeśli podjęłabym inne decyzje moje życie mogłoby być inne wprowadzają mnie w stan taki, że rozważam, czy tak byłoby lepiej, czy ewidentnie gorzej. Odpowiedź końcowa zawsze jest jednakowa... byłoby inaczej.
Postanowiłam do swoich rozważań włączyć odpowiedzi innych osób. Kto inny niż uwielbiane przeze mnie Blogerki ukaże mi w sposób idealny obraz tego, co mnie samą w sobie nurtuje? Zatem postanowiłam zadać autorkom blogów, które czytam czasem z zapartym tchem identyczne pytania co sobie samej. Zobaczcie co mi odpowiedziały :).

Własne pytania dotyczące przeżyć ludzkich oraz tego, co nas czeka były, są i będą. Człowiek codziennie się zastanawia, czy to, co robi oraz to, czego już dokonał było słuszne. Tak na prawdę my, kobiety mamy wiele dylematów, za które odpowiedzialne są znamienite dla nas emocje. Z racji wrażliwego oraz emocjonalnego usposobienia kobietom jest trudniej żyć "zwyczajnie". Każda z nas potrzebuje dla wewnętrznego spokoju włączenia szeregu przemyśleń, odreagowania swoistych dylematów. Jedno jest pewne i w jednym zawsze będziemy się zgadzać każda kobieta, która jest matką ma przede wszystkim jeden cel, sprawić by życie jej dziecka było udane i takie, jakie sama by chciała mieć...


Zobacz także

7 komentarze

 1. Rewelacyjne odpowiedzi! Przy niektórych się uśmiałam, i wreszcie widzę jak wygląda Martyna ;).

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Też mnie niesamowicie rozbawiły niektóre stwierdzenia ;). Mam nadzieję, że za jakiś czas powtórzę wywiad z innymi pytaniami i z kolejnymi blogerkami ;)

   Usuń
  2. Kochana od czasu do czasu zaczęłam się pokazywać... zdemaskowałam swoja czas w poprzednim miesiącu :)

   Usuń
 2. Wszystkie Was czytam! :*

  OdpowiedzUsuń
 3. Znam twój blog i przewijak. Muszę spojrzeć na kolejne ;)

  OdpowiedzUsuń

Formularz kontaktowy

Nazwa

E-mail *

Wiadomość *