Przedmioty wyjątkowe i unikatowe, to kocham.

02:55:00Odkąd sięgam pamięcią dokonując wyboru jakiejkolwiek rzeczy zawsze kierowałam się "innością". Wszystko, co znalazło się w moim pokoju musiało być unikatowe, budzące wizję oraz rodzące mnóstwo pytań. Okazuje się, że w sklepach pomimo wielkiego wyboru, ogromnej różnorodności każdy przedmiot jest powtarzalny, a co za tym idzie nie może być dla danej osoby wizualnie na wyłączność. W związku z tym co można zrobić by w swoim domu otaczać się przedmiotami wyjątkowymi oraz takimi, o które pytają znajomi? Moja odpowiedź brzmi następująco, należy zgłosić się do twórczych ludzi, artystów, osób tworzących handmade z wielką pasją i zaangażowaniem.
Posiadam w mojej domowej przystani wiele takich wyjątkowych przedmiotów. Wśród nich mogę przypomnieć te, które przedstawiłam w poprzednich postach: Pinokio, Królik, Szkatułka ze zdjęciem, t-shirty ręcznie malowane z postaciami z bajek, a także t-shirt z Mikim, figurki Bolka i Lolka, Reksia.
Zupełnie nowe w pokoju Filipka, godne podziwu prace polskich handmade-owych artystów widnieją na fotografiach w tym poście. 
Piękna, wykonana z połączonych ze sobą pomponów literka "F", jaki "Filip" urzekła mnie tak bardzo, że zastanawiam się nad zakupem dywanu od jej twórców POOM POUF.
W realu jest ona tak milutka w dotyku, że bez obaw dałabym ją dziecku do zabawy. To przedmiot, którego nie widziałam u moich znajomych, coś, co stanowi dla mnie na prawdę idealną ozdobę pokoju. 
Wyjątkowe domki, które uwieńczają wprost moją wizję dzieciństwa mają ciekawą historię. Mianowicie przebyły one drogę w postaci zwykłego, sklejonego drewna do zdolnej bestii, która stworzyła dla nas już kiedyś wyjątkowy zestaw, TU Made by Ruda. Jak się domyślacie w zaciszu jej domu zostały one tak przepięknie pomalowane, dzięki czemu dostały one nowe życie. Jako dziecko marzyłam o posiadaniu takiego drewnianego domku. Postanowiłam, że moje dziecko będzie miało więcej szczęścia niż ja ;). 
Kiedy Filipek się urodził to zwracałam uwagę na wiele rzeczy zawierające haft w postaci napisu. Jednak niestety wiele z nich wydawało mi się banalnych lub zwyczajnie, banalnie wykonanych. Aż do czasu gdy zobaczyłam takie oto małe ręczniki. Nie spotkałam się jeszcze z tak wspaniałą jakością materiału, a także precyzją z jaką wykonany jest haft. Małe, bielusieńkie ręczniczki niewątpliwie kojarzyć mi się będą zawsze z moim małym Synkiem. Wymowny napis, w postaci jego imienia, bądź inicjału jest znamienity tylko dla jego małej, Wielkiej osóbki. Ręczniki wykonane przez Coco Calin są godne polecenia i w pewien sposób unikatowe, ponieważ można dobrać detal, jakim jest napis według własnego uznania. Dodatkowo są one spakowane w uroczy woreczek, którym obecnie moje dziecko się bawi.

Dla każdego wyjątkowym przedmiotem będzie coś innego. Nie ważne tak na prawdę czy jest dla Ciebie znaczące czy coś jest wykonane w jednym egzemplarzu, tylko dla Ciebie, czy też jest to masówka ale wykonana tak, że chwyta za serce. Ważne jest tylko to, że dla Ciebie dana rzecz jest niesamowita i przywołuje zawsze miłe myśli. Przedmiot kojarzący się z domem, ludźmi w nim mieszkającymi stanowi wszech miar siły łączącej człowieka z jego miejscem na ziemi...

Ręczniki- Coco Calin,
Pomponowa literka-  POOM POUF
Domki- MadeByRuda
Figurki: Reksio, Bolek i Lolek- Handmade Anyone Doll
Zobacz także

2 komentarze

  1. Mam co najmniej kilka takich wyjątkowych rzeczy, z którymi się nigdy nie rozstanę :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Dominika Ewa10 maja 2016 01:17

    Jakie piękne rzeczy!!! :)

    OdpowiedzUsuń

Formularz kontaktowy

Nazwa

E-mail *

Wiadomość *