Czy pierwsza miłość jest najważniejsza? Czy przyjaźń jest ważna by zbudować związek?

16:18:00


Dziwne, przeszywające Twoje ciało uczucie. Coś, co nazywa się potocznie "motylami w brzuchu", coś, czego nie czułeś w czasie innym niż wtedy… Znasz to, prawda? Zauroczenie… Zakochanie… Miłość.
Zagłębiając się w ten temat tak zupełnie po ludzku, od początku bierzemy pod lupę swoją pierwszą miłość. Pamiętasz? Uczucie to pozostaje w naszych sercach i umysłach na zawsze. Dlaczego? To naturalne, taka jest natura ludzka. Wszystko, co nowe, co się zaczyna jest przez człowieka zapamiętane lepiej lub gorzej. Zastanów się jak wspominasz swoją pierwszą miłość? Uczucie, którego nie da się opisać, to ona wówczas kierowała Twoim życiem. Nie liczyły się inne, pewnie ważniejsze sprawy, problemy. Wówczas trwało w Twoim mózgu, w Twoim sercu to coś, co nie pozwoliło Ci na myślenie o rzeczach przyziemnych. Miłość czy spełniona, czy też nie, miłość w cierpieniu, czy też przeżywana obopólnie zawsze jest czymś… przyjemnym. Tak, dokładnie, nawet, jeśli nie jest ona spełniona tworzy w Twojej głowie szereg tak pozytywnych odczuć, dla których jesteś gotów na eliminację wszystkiego innego. Czujesz się świetnie, endorfiny i te sprawy, bo fizjologicznie organizm pracuje przez Twoje emocje na wyższych obrotach… jesteś po prostu szczęśliwy dzięki miłości.
Analizując swoją historię, analizując to, co przeszedłeś niezależnie od tego czy jesteś teraz w związku z pierwszą miłością… czy ostatnią to którą wybierasz? Która dała Ci więcej satysfakcji, a w tym przypadku więcej spełnienia? Zastanów się, pierwsza miłość, czy ostatnia?
A wiesz, jak ważne jest dla dobra Twojej psychiki pozostawienie tylko pozytywnych wspomnień z poprzednich związków? Negatywne sobie też pamiętaj, ale nie bierz ich bardzo pod uwagę, ucz się, ucz z błędów by ich nie popełniać po raz kolejny.
Ja dziś wiem, że pierwsza miłość jest ważna, każda kolejna, jeśli takowe się kiedyś miało jest ważna, bo dzięki związkom człowiek buduje w sobie światopogląd na miłość, na związek i dzięki temu ta ostatnia miłość ma szansę być tą na całe życie. To mówi Ci szczęśliwa kobieta. Kobieta spełniona, która wyszła za mąż za człowieka, którego pokochała prawdziwą miłością. za człowieka, który od samego początku był… jej przyjacielem.
Miałeś kiedyś prawdziwego przyjaciela? Zastanów się dobrze, bo pytam o takiego, na którym się nie zawiodłeś, a jeśli nawet to na krótko i już tego nie pamiętasz. Ja mam…


Dnia 6-go listopada 2014 r stuknęła nam 4 Rocznica Ślubu. Znamy się baaardzo długo. Jesteśmy ze sobą łącznie 11 lat...
Zdjęcia w tym poście są z naszej Rocznicy oraz sesji ślubnej:)

Zobacz także

12 komentarze

 1. To najważniejsze żeby w mężu mieć przyjaciela! Gratuluję, ze tworzycie tak dobraną parę. Piękne zdjęcia :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jesteśmy przyjaciółmi i pomimo wzlotów i upadków nie wyobrażam sobie bycia z kimś innym. Życzę każdemu takiego męża, bo choć nie jest idealny, jak każdy ma swoje wady i zalety to wiem, że dla mnie zawsze był, jest i będzie kimś, kto rozumie mnie, jak nikt inny :)

   Usuń
 2. Przez Twoje słowa przebija miłość... Jesteście szczęśliwi ... pielęgnujcie to! Ściskam w tym dniu!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Pielęgnowanie uczuć jest ważną, ale trudną sztuką... trzeba walczyć o to by być szczęśliwym. Dziękuję :)

   Usuń
 3. Przyjaźń to podstawa :) i zrozumienie - Alicja Węglorz :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Coś pięknego! Jeszcze raz gratuluję!

  OdpowiedzUsuń
 5. SUPER FOTKI MOJE GRATULACJE I ŻYCZĘ DUŻO SZCZĘŚCIA U BOKU MĘŻA I DUŻO MIŁOŚCI POZDRAWIAM

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mam nadzieję, że Twoje życzenia się ziszczą :). Pozdrawiam!

   Usuń

Archiwum

Formularz kontaktowy

Nazwa

E-mail *

Wiadomość *