Prezent dla dziecka, inny niż wszystkie...

20:00:00


Jest wiele okazji, kiedy kupujesz dziecku prezent, prawda? Niezależnie od tego, czy jest to podarunek dla Twojego dziecka, czy też dla dziecka Twoich znajomych chcesz by był on wyjątkowy. Dzieciom najczęściej kupujesz jako prezent dostosowane do wieku zabawki, czy też ubranka, a co gdyby tym razem dać coś, co stanie się pamiątką, a jednocześnie wprowadzi dziecko w stan radości i szczęścia?
Chciałabym podziękować serdecznie Sklep.Deon.pl za to, że dzięki ich uprzejmości otrzymaliśmy wspaniały zestaw, składający się z dwóch książek. Staną się one niewątpliwie pamiątką dla mojego Małego Syneczka, a także pozwolą mi na wprowadzenie go w sposób dla niego łatwy do zrozumienia w świat wiary, w jakiej żyjemy.
Książeczki te są przechowywane w ślicznym futerale, na którym widnieją identyczne, jak na okładkach obrazki. Wydane zostały przez WAM , przetłumaczone prze Macieja Iwańskiego. Zestaw zawiera dwie książki o tytułach:
-"Biblia małego dziecka",
- "Modlitwy małego dziecka".
Pierwsza z nich posiada łącznie 160 stron, a druga 64 strony. Obie są bogate w cudne, przyjemne do oglądania przez małe dziecko obrazki, na których panuje miła atmosfera, postacie są uśmiechnięte. Książki Ne zawierają elementów związanych z przemocą i złem, obrazują jak nasz świat jest dobry, cudowny i ukazują, że to od nas ludzi zależy jak będzie on wyglądał. 
"Biblia małego dziecka" zawiera 9 opowieści ze Starego Testamentu oraz 11 opowieści z Nowego Testamentu. Wszystkie napisane są prostym, zrozumiałym dla małych dzieci językiem. Nie ma tu trudnych słów, a przedstawione historie pokazują trud życia na ziemskim padole, który jest dla człowieka czasem przejściowym.
W "Modlitwach małego dziecka" spotkałam szereg pięknych słów, które rodzice powinni kierować codziennie do Boga, aby w trudzie obowiązków mieć pozytywny nastrój oraz siłę na ich realizację. Jest tu mnóstwo ślicznych obrazków, na których spotkać można całą rodzinkę, mamę, tatę i dzieci, a nad nimi zawsze i wszędzie czuwa Bóg. Na stronie 12 znalazłam piękną modlitwę, napisaną prostymi słowami, a jednocześnie dającą siłę rodzicom:

"Drogi Boże,
Pomóż mi cieszyć się opieką nad tym małym dzieckiem.
Proszę, daj mi tyle energii
i cierpliwości ile potrzebuję.
Amen".

Jeśli choć trochę zainteresowało Cię to, co napisałam o książeczkach to zachęcam Cię do tego, byś ofiarował je także swojemu dziecku. Tak, wiem co pomyślisz, "ale reklamę im teraz strzeliła!", Nie to nie w tym rzecz. Ja czytam sporo, mojemu Synkowi kupuję full różnego rodzaju książeczek (kiedyś o nich napiszę), jednak wiem, że te, o których dziś mowa przybliżą go od najmłodszych lat do życia z Bogiem, a dla mnie to jest ważne.
Książeczki idealne są jako prezent na szczególne i mniej szczególne okazje: chrzest, roczek i kolejne urodzinki, imieninki dziecka. Polecam, bo warto.

Na stronie Sklep.Deon.pl znajduje się wiele ciekawych pozycji. Przy zakupie polecam napisanie, że wiecie o nich od Ladymami, może będzie jakiś upust ;)


Zobacz także

13 komentarze

 1. Pominę już aspekt religijny, ale uważam, że BIBLIA dla dzieci bardzo mocno pobudza ich wyobraźnię. Zobaczcie nawet przykład narodzin Jezuska... w stajence... Jak sobie to dziecko może wyobrażać - na pewno umysł małego człowieczka przy takich opowiadaniach mocno się kształtuje a przy okazji tematyka religijna - Dla wierzących mnóstwo zalet takiego prezentu :)
  www.martynaG.pl

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dokładnie tak. Pobudza się wyobraźnia dziecka a przy tym zaczyna ono interesować się religią, co dla nas jest istotne. Oprócz tego piękne obrazki i prosty język stają się przekazem idealnym :)

   Usuń
 2. Odpowiedzi
  1. Dzięki, w rzeczywistości książeczki są jeszcze piękniejsze :)

   Usuń
 3. Pyzol dostał na chrzciny Biblię specjalnie zaprojektowaną dla małych dzieci. I jestem z niej zadowolona. Dobrze że są wydawnictwa które takie książki wydają :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mnie także to cieszy. Kiedyś nawet bym nie przypuszczała, że Biblia może być napisana w taki sposób :).

   Usuń
 4. Świetna sprawa, piękny prezent. Tym bardziej go cenię, że jesteśmy praktykującymi katolikami, a nasza córa jest co niedzielę na mszy. Moja mała ma taką Biblię jeszcze po mnie... :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Najbardziej urzekło mnie to, że napisana jest z myślą o małych dzieciach. Życie z Biblią od Narodzin jest bardzo ważne :)

   Usuń
 5. Książka to bardzo dobry pomysł na prezent dla dziecka. Warto czasami kupić coś innego niż setną zabawkę ;)

  OdpowiedzUsuń

Archiwum

Formularz kontaktowy

Nazwa

E-mail *

Wiadomość *