Wypoczynek dla rodzinki. Ruiny zamku w Besiekierach.

18:46:00Każdy, kto zna to miejsce ma z nim z pewnością określone wspomnienia. W związku z tym, że ruiny zamku w Besiekierach leżą nieopodal miejscowości, w której mieszkam jestem osobą, która często tam bywa. Z biegiem lat zamek, jak i jego okolica bardzo się zmieniły, co najważniejsze na lepsze. Kiedyś jeździliśmy tam z mim wówczas narzeczonym i spędzaliśmy miłe, spokojne chwile, a z racji, że budowla została wzniesiona w 1500 r, same jej mury wprowadzają człowieka w ogrom przemyśleń na temat minionych epok.
Wieś Besiekiery jest  położona  w województwie łódzkim, w powiecie łęczyckim, w gminie Grabów. Od  1843 do 1850 roku Besiekiery zamieszkiwał poeta Jan Jaśkowski, natomiast  latach 1975-1998 miejscowość ta administracyjnie należała do województwa konińskiego. W Besiekierach znaleźć można ruiny zamku, które pochodzą z ok. 1500 r. Zamek ten pierwotnie został  wzniesiony przez rodzinę Sokołowskich herbu Pomian na rycerską siedzibę. Natomiast przebudowany został w 1597 r, a następnie w 1653 r. Po 1800 r. popadł w ruinę, został opuszczony.Teraz, odkąd jest z nami Filipek Zamek w Besiekierach jest naszym wspólnym miejscem wypoczynku, relaksu i to właśnie tam uwielbiamy spędzać rodzinnie czas.
Jeszcze ok. 10 lat temu miejsce było zaniedbane, zarośnięte, opuszczone… choć nie do końca, bo i tak odwiedzali je Ci, którzy o nim wiedzieli.
Nadszedł czas, gdy w któreś wakacje zaczęto tam organizować imprezy plenerowe, dyskoteki, ogniska. Zaistniała wówczas potrzeba doprowadzenia wnętrza ruin do stanu, w którym młodzież będzie mogła się bawić podczas dyskotek. Odwiedzaliśmy zamek i widzieliśmy wtedy zaistniałe zmiany.


Minęło kilka lat… ktoś wreszcie zainteresował się cudownym miejscem w Besiekierach i… to magiczne, stare, jednak niepowtarzalne miejsce zmieniło się nie do poznania!!. Wykarczowano niepotrzebną roślinność, wybudowano most, który prowadzi teraz zwiedzających do wnętrza ruin zamku. Zamek jest teraz otoczony wodą, a za nim widnieje piaszczysta plaża, gdzie miło spędza się z dzieckiem czas. We wnętrzu ruin odkopany został oryginalny, kamienny bruk, wypełnia on cały dziedziniec.
Powstał wspaniały pomost, gdzie można spędzać romantyczne chwile we dwoje.
Do ruin zamku można przyjechać o każdej porze roku. Zachęcające jest to, że można nie tylko zwiedzać, spacerować wokół zamku oraz w jego wnętrzu. Jest możliwość wspólnej, rodzinnej zabawy nad wodą.


Tak naprawdę wiecznie narzeka się, że nie ma czasu na wycieczki, bo "wszytko jest daleko". Okazuje się, że wiele pięknych miejsc jest od nas o rzut kamieniem. Czasami się o nich od kogoś usłyszy, przeczyta… czasami trzeba je odkryć samemu, a kto wie, może i za parę lat takie odkryte przez nas miejsca staną się sławne na całą Polskę ;).

Prawa autorskie są zastrzeżone. Zabrania się kopiowania i rozpowszechniania zdjęć.


Kliknij i polub Ladymami na Fb!

Zobacz także

10 komentarze

 1. Zaparło mi dech, piękne zdjęcia, piękne miejsce i piękni Wy :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zapraszamy do Besiekier. Warto spędzić tu choćby kilka chwil... tu jest magicznie :)

   Usuń
 2. Piękne zdjęcia. Poprostu przez chwilę wyobraziłam sobie Nas tam! Ślicznie! Pozdrawiamy :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Miejsce warte zobaczenia :). Może i Wy je odwiedzicie, a potem znajdę recenzję na Twoim blogu ;). Pozdrawiam!!

   Usuń
 3. świetne zdjęcia i ta tęcza uchwycona w kadrze :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Dzięki :) Piękne miejsce więc i fity wyszły świetne;).

  OdpowiedzUsuń
 5. Cudowne to miejsce, super zdjęcia :)... wogóle wszytsko super.

  OdpowiedzUsuń
 6. Piękne miejsce, uwielbiam zwiedzać wszelkie polskie ruiny, zamki i pałace. To jedna z moich pasji- odkrywanir takich zaczarowanych miejsc :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zaczarowane miejsca mają to do siebie, że czujesz, jakbyś odkryła je pierwsza- przed wszystkimi ;). Cudowne miejsce na sesje zdjęciowe ;)

   Usuń
 7. Pierwsze zdjęcie jest cudowne takie bajkowe ! :) Chciałabym móc zobaczyć to miejsce w rzeczywistości. Pozdrawiam, http://skarbusiowa-garderoba.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń

Formularz kontaktowy

Nazwa

E-mail *

Wiadomość *