'Atopowi Bohaterowie', kampania marki Emolium w walce z AZS.

20:35:00


Na temat schorzeń skórnych słyszę bardzo często i niestety sama także się z nimi na codzień zmagam. Zaraz po ciąży miałam ogromne problemy ze skórą, które objawiały się swędzącą wysypką. Trapił mnie ten problem bardzo długo, a że karmiłam piersią nie mogłam przyjmować zbyt wielu leków. Męczyłam się bardzo długo z tym problemem, który czasami zdawał się być na wagę końca świata. 
Rozumiem poniekąd zatem co czują na codzień osoby, które cierpią na AZS, czyli atopowe zapalenie skóry. Jest to nawrotowa i zapalna choroba skóry, która jest przewlekła i ma podłoże alergiczne. Niestety w Polsce już co piąte dziecko cierpi na tą męczącą chorobę. Okazuje się, że leczenie i łagodzenie objawów AZS jest możliwe poprzez wsparcie psychologa, ponieważ stres zaostrza objawy. 
Dzięki marce Emolium powstała 19 listopada 2015 roku,  kampania pod nazwą "Atopowi Bohaterowie" na stronie: atopowibohaterowie.pl . Jako główny cel kampanii jej twórcy obrali podkreślenie psychosomatycznych aspektów choroby oraz budowanie poczucia własnej wartości wśród małych atopików.
Bardzo ważnym w tej kampanii jest także propagowanie tolerancyjnej postawy społeczeństwa wzgędem osób dotkniętych AZS.
W celu ułatwienia rodzicom i opiekunom nauki dziecka z AZS- radzenia sobie z codziennością powstała niesamowita bajka. Roksana Wróbel, autorka bajek we współpracy z psycholog dziecięcą Martą Żysko- Pałubą, a także z rodzinami atopików, stworzyła bajkę terapeutyczną przeznaczoną dla tychże dzieci. Będzie to kilka odcinków, które pokazują najbardziej popularne  problemy atopowe oraz związane z nimi emocje.
Dzięki unikalnemu składowi kosmetyków Emolium osoby, które cierpią na atopowe zapalenie skóry mają wsparcie w postaci kojących ich skórę produktów. Są to emolienty, które będąc bezpieczne dla skóry nie podrażniają jej, łagodzą objawy uszkodzenia skóry, takie, jak swiąd, pieczenie, łuszczenie. Najistotniejszym jest fakt, że mogą być one stosowane od pierwszych dni życia dziecka. Wśród owych emolientów znajdują się: emulsje do pielęgnacji, działające jak kojący balsam, płyny i olejki do kąpieli, szampony do włosów. 
AZS jest niewątpliwie tematem godnym poświecenia uwagi, należy wspierać osoby, które są utrapione tą niesamowicie trudną chorobę ponieważ one tego potrzebują. 
Jest to jedna z tych chorób, które oprócz dolegliwości, które człowiek odczuwa fizycznie posiada także widoczne dla otoczenia oznaki jej oddziaływania.


Zobacz także

2 komentarze

  1. Uf, na szczescie u nas nie ma takich problemow i wystarcza nam nie-specjalistyczne kosmetyki. Ale dobrze o tym mowic... :-)

    OdpowiedzUsuń

Archiwum

Formularz kontaktowy

Nazwa

E-mail *

Wiadomość *