DODAĆ MATCE SKRZYDEŁ

21:04:00Zgodzisz się zapewne ze mną, że człowiek potrzebuje ciągłego dopingu w swoich życiowych poczynaniach.
Największe sukcesy nie cieszą tak bardzo gdy przeżywamy je w samotności. Euforia szybko opada w momencie gdy uświadamiamy sobie, że do szczęścia ten sukces nie jest aż tak bardzo potrzebny, jak te małe radości, które często postrzega się jako "zwykłe".
Dzielenie się własnymi przeżyciami, wyrzucenie z siebie żali, złych emocji jest niewątpliwie istotne, bo przecież kumulujące się emocjonalne boleści źle wpływają na cały ludzki organizm.Dlatego ludzie, w których utrzymują się ciągłe frustracje i stres, często  zapadają na choroby, wynikające z działania psychosomatyki. Podobnie jest właśnie z sukcesami i radościami, jeśli się nimi z nikim nie dzielisz to stają się one mało satysfakcjonujące.
Życie nauczyło mnie, że to, co dajesz innym zwraca się tobie dwukrotnie. Można by tu wymieniać liczne, górnolotne przykłady, a najprostszym jest to gdy na ulicy się uśmiechniesz do drugiego człowieka, a on odwzajemni Twój uśmiech ze zdwojoną siłą.
Dlatego, idąc tym tropem  okazuje się, że każda życiowa sytuacja, każde nasze działania są w przyszłości bliższej lub dalszej  egzekwowane i dają odzew podobny w stosunku do naszych powodzeń, bądź niepowodzeń.
Dziś mogę stwierdzić, że wspieranie dziecka w rozwoju na każdej płaszczyźnie, dobrowolne oddanie właśnie jemu swojego czasu z uśmiechem i szczęściem w sercu bezinteresownie "zwraca się" nam- Matkom z nawiązką. Miłość i oddanie dziecku, które jest niewątpliwym cudem w życiu rodziców przedkłada się na nasze życie tak silnie, że nie liczymy już wylanego potu i łez  w wielu ciężkich sytuacji związanych z opieką nad nim, a traktujemy to jako naukę życia i swoiste błogosławieństwo. Biorąc pod uwagę, że nie każdemu dane jest bycie rodzicem tym bardziej doceniamy owy zaszczyt i czujemy się jakbyśmy byli na piedestale ludzi wyróżnionych najlepszym prezentem w życiu.
Dziecko dodaje skrzydeł, wzmacnia przez silne, nieświadome działanie Matkę tak bardzo, że pomimo przemęczenia, stresu jest ona silniejsza porównując ją z czasem gdy dziecka w jej życiu jeszcze nie było. Matce potrzebne są te skrzydła, bo wiadomo, wychowywanie dziecka nie jest łatwe, a biorąc pod uwagę, że tą nieskazitelną i nieocenioną moc dostaje ona w gratisie trzeba przyznać, że Macierzyństwo po prostu samo w sobie jest furtką do pokonywania innych życiowych przeszkód dlatego stwierdzenie, że Matki posiadają skrzydła jest jak najbardziej trafne. 
Kobieta jest zaprogramowana do macierzyństwa. Wiadomo, że bywa ono kwestią wyboru lub po prostu niejednokrotnie staje się ono choć bardzo upragnione to niemożliwe. Z bycia mamą jest wiele korzyści, jeśli jeszcze nią nie jesteś, a pragniesz być to ja potwierdzam Ci, że warto :).


Czy pamiętasz Konkurs, w którym do wygrania były personalizowane kubki z wizerunkiem dzieciaków, umieszczonych w ciekawej grafice?

Przedstawiam dzisiaj Zwycięzców:


1. Natalia Radkowiak

2. Anisława Shepardowska

3. Ewa Kowalczyk

Gratuluję!! Proszę o zgłoszenie się do mnie 

na priv na facebooku :)

Zobacz także

10 komentarze

 1. Marcelina Woźniak8 marca 2016 21:12

  Mnie bardzo uskrzydliło bycie mamą, czuję teraz, ze jestem w najlepszym czasie w swoim życiu :).

  OdpowiedzUsuń
 2. EWA Kowalczyk - Super!! Ps. Zdjęcia szkraba z pieskiem słodkie!!

  OdpowiedzUsuń
 3. Filipek jest śliczny x-)

  OdpowiedzUsuń
 4. Ewelina Matczak14 marca 2016 10:53

  Chciałabym kiedyś zostać mamą, śnię o tym często.

  OdpowiedzUsuń
 5. Prześliczny chłopiec i jakie cudowne kręcone włoski ma. Cudo!

  OdpowiedzUsuń

Formularz kontaktowy

Nazwa

E-mail *

Wiadomość *