Zabawki edukacyjne- dla dziecka żądnego wiedzy. Rok dobrej zabawy z Patatoy.

13:39:00
Przedszkole się zaczęło! Filip wczoraj był czwarty dzień na zajęciach i jest coraz lepiej, choć  rano był mały kryzys, nie chciał wstać. Na moim Instastories mówiłam Wam co nieco o tym jak wyglądają nasze pierwsze dni w przedszkolu i będę na bieżąco zdawać relację o odczuciach i zmianach, jakie zachodzą w moim Czterolatku.

Dziś, w nowym miesiącu chcę pokazać Wam wspaniałe zabawki edukacyjne, ponieważ jestem Ambasadorką akcji "Rok dobrej zabawy", marki Patatoy i z przyjemnością co miesiąc testuję z Filipem nowości.

Jaka jest pogoda?
To niesamowite, jak zmiany pogody mogą fascynować małego człowieka. Odkąd testujemy stację pogodową od Clementoni, Filip każdego dnia rano koniecznie musi wyjść ze mną na balkon żeby zobaczyć jaka jest temperatura na termometrze i czy jest wietrznie i wilgotno na dworze tak, jak było to dnia poprzedniego. Dziś był bardzo zaskoczony gdy zobaczył, że temperatura wzrosła i na dworze nie ma już ani jednej kałuży. 
Stacja pogodowa, to idealna zabawka dla dzieci, które uwielbiają testować, poznawać nowe rzeczy i zjawiska dające wiedzę o środowisku.


Eksperymenty.

Pudełeczko zawierające niezbędne przedmioty, służące do przeprowadzania ciekawych doświadczeń. Kolejna zabawka dla małych naukowców, którzy uwielbiają poznawać zasady fizyki, dynamiki. Filipek upodobał sobie najbardziej doświadczenie, przeprowadzane przy pomocy małego statku, rurki i styropianowej piłeczki. Przez otwór wkłada się do statku rurkę i powoli wdmuchując powietrze unosi się wówczas piłeczka, uprzednio położona w górnej części, na innym otworze. Wizualnie określić to można tak, jakby piłeczka lewitowała nad statkiem. 
Innym, równie ciekawym jest doświadczenie z plastikowym bączkiem,  na który zanim się go zakręci, należy nałożyć jeden z kartonowych szablonów. Zmieniające się podczas ruchu kolory i kształty, są fascynujące dla dziecka i zachęcają do rozważania jak to się dzieje.

Fizyka i grawitacja.

Jeśli Twoje dziecko ciekawi działanie kolejek typu rollercoaster w wesołym miasteczku to mam idealną zabawkę dla niego. Samodzielnie zbudowana przez Filipka konstrukcja daje mu wiele frajdy. Niebieska kuleczka opuszczana z poszczególnych stopni zakręconej konstrukcji, spada z różną prędkością. Fascynuje, uczy, bawi i nakłania do myślenia, tak można podsumować naukową zabawkę od Clementoni.
Alfabet, liczydło i nauka angielskiego.
Jestem zachwycona tym, jak Filip polubił  naukę angielskich słówek. Wspaniałe, kolorowe liczydło jest dla niego dodatkowym narzędziem, dzięki któremu nauka stała się jeszcze przyjemniejsza. Liczydło od firmy Hape jest dość duże, przedstawia alfabet angielski, wiele słówek, które są pokazane obrazowo. Są na nim także cyfry, napisane na odwrocie słownie. Wykonane jest ono z naszego ulubionego materiału czyli z drewna. 

Zestaw małego konstruktora.

To, co Filip uwielbia! Zestaw konstruktora sprawia, że rozbudza się dziecięca wyobraźnia, a powstałe w zabawie budowle są tak ciekawe, że nie porówna się ich z tymi gotowymi zabawkami, zakupionymi w sklepie. To sposób na stworzenie zabawek unikatowych, bo wykonanych rączkami dziecka, z sercem i zaangażowaniem. Kiedyś TU pisałam o warsztacie, który Filip pokochał, a TU o rozkręcanym wozie strażackim, tym razem polecam Wam tego typu zestaw, bo to najfajniejsza zabawka, do budowania. Dziecko jest w stanie bawić się we wkręcanie śrubek bardzo długo, a dołączona mini instrukcja pomaga mu uaktywnić fantazję jeszcze bardziej. W uroczym pudełeczku są kolorowe deseczki z dziurkami, śrubki, nakrętki, śrubokręt, klucz. 


Stemple w ramce.
Poprosiłam Filipka, żeby powiedział coś na temat stempelków, bo wiem, że baaardzo mu się spodobały.
Filip: "Stempelki są bardzo fajne, bo można nimi robić wyrazy i można układać literki (chodziło o ułożenie kostek w wyraz). Można nimi robić znaczki, buźkę, gwiazdkę, "end", serduszko i ja je lubię bardzo".
Jeśli dziecko tak chętnie mówi o zabawce, to musi być ona godna uwagi, prawda? 
Stempelki są wykonane z drewna i gumowego tworzywa. Wszystkie są ułożone w drewnianej skrzyneczce i jest do nich dołączony pojemniczek z czterema kolorami tuszy: niebieski, czerwony, żółty, zielony. Dziecko może stempelkami tworzyć wyrazy, uczyć się alfabetu i kreatywnie zestawiać kolory. 


I co, która zabawka podoba Wam się najbardziej? 

W miesiącu wrześniu na stronie patatoy.pl kupicie zabawki

 z działu edukacja z rabatem! 

Tak więc zachęcam do zapoznania się z ofertą.

KONKURS III URODZINY LADYMAMI

Regulamin konkursu:
1. Konkurs nosi nazwę: "III urodziny Ladymami" .
Aby wziąć udział w konkursie należy:
1. Polubić Ladymami facebooku lub/i zaobserwować na Instagramie.
2. Polubić i udostępnić post konkursowy.
3. W komentarzu: Zaproś 3 znajomych do zabawy (podświetl na niebiesko) i odpowiedz na pytanie: Za co lubisz blog "Ladymami"?
2. Do wygrania:
Nagroda główna: Wielki Shopper Bag
Nagroda dla każdego uczestnika: Fotomontaż Twojego Zdjęcia
3. Nagroda (Shopper Bag) zostanie wysłana do zwycięzcy po uprzednim zgłoszeniu się do Organizatora. Czas na zgłoszenie 24 godziny.
Nagroda dla każdego uczestnika zostanie wysłana drogą mailową do zwycięzcy po uprzednim wysłaniu wybranej przez uczestnika fotografii na adres podany przez Organizatora. Czas na dostarczenie zdjęcia do stworzenia fotomontażu- do 7 dni od dnia rozstrzygnięcia konkursu.
4. Termin zgłoszeń do udziału w konkursie 16.09.2017- 16.10.2017 r do godz. 18.00.
5. Ogłoszenie wyników po 16.10.2017 r.
6. Wysyłka nagrody bezpośrednio od Organizatora.
7. Konkurs nie jest organizowany ani wspierany przez facebook. 

Zobacz także

4 komentarze

 1. Zestaw małego konstruktora porwał moje serce!;D Myślę, że z sercem mojego Oliśka zrobiłby to samo....;D

  OdpowiedzUsuń
 2. Wszystkie są rewelacyjne i ciężko się zdecydowac

  OdpowiedzUsuń
 3. Super zestaw :) Zabawki edukacyjne są bardzo ważne w rozwoju dziecka. Z której zabawki Filip cieszy się najbardziej i którą najwięcej się bawi?:)

  OdpowiedzUsuń
 4. Bardzo fajne pomysły na zabawę i naukę w jednym :)

  OdpowiedzUsuń

Formularz kontaktowy

Nazwa

E-mail *

Wiadomość *