Pingwinek, cudna ozdoba na choinkę. Krok po kroku stwórz go własnoręcznie ;)

22:55:00



 Przedstawiam Wam mój kolejny tekst, który znalazł swoje miłe miejsce w Gazecie Lokalnej :)


Święta Bożego Narodzenia niewątpliwie kojarzą się nam z własnym, domowym drzewkiem. Nie ważne czy w tym roku choinka w naszych domach będzie sztuczna, czy prawdziwa, potrzebuje ona wyrazu. Każdy z nas marzy o niepowtarzalnej, wyjątkowej choince, takiej, która urzeknie gości, a dla nas będzie powodem do dumy. Jednak sklepowe ozdoby choinkowe mają to do siebie, że nie są niepowtarzalne i każdy może je mieć. Dlatego zrobienie samodzielnie ozdób choinkowych staje się alternatywą dla tych, którzy pragną się wyróżnić. Przedstawiam moją wizję nietypowej, a przy tym ślicznej ozdoby choinkowej. Chcesz mieć takie cudeńko na swojej choince? Nic prostszego, wykonaj wszystkie czynności po kolei, a na pewno osiągniesz wspaniały efekt. 
Etap 1.
Należy przygotować 3 kolory materiału, np. filcu lub innego sztywnego, z którym będzie łatwo pracować. Mogą to być kolory typowe dla pingwina: czarny, biały, żółty.
Teraz wycinamy poszczególne elementy, tak jak na obrazku 1.
Etap 2.
Na części przedniej wyszywamy oczy pingwina. Można użyć koralików, guzików lub innych elementów, użyj fantazji. Na obrazku 2 pingwinek ma wyszywane rzęsy.
Etap 3.
Przyszywamy dzióbek pingwinka oraz górny, czarny element i skrzydełka, tak, jak przedstawiono na obrazku 3. Teraz pod biały szablon podłożyć należy identycznie wycięty czarny i zszyć je ze sobą. Stopniowo podczas szycia należy wypychać pingwinka watą lub tworzywem do wypychania maskotek.
Etap 4.
Teraz należy przyszyć pingwinkowi nóżki oraz udekorować jego szyję ozdobną tasiemką. Pingwinek na obrazku 4 posiada także koralik z dzwoneczkiem, który jest miłym akcentem tejże ozdoby świątecznej.

Pingwinek jest prawie gotowy, wystarczy przyszyć mu ozdobną zawieszkę do czubka głowy by  powiesić go na choinkę. 



Zobacz także

5 komentarze

 1. Słodziak :) A Ty normalnie kobietko jak burza! Za niedługo będziesz sławna w swojej okolicy i życzę Ci, żeby ta sława rosła na całą Polskę :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję Ci Kochana za słowa uznania :). Wiesz co najbardziej się w tym dla mnie liczy? To, że mogę poznać tak wspaniałe osoby ja Ty :)

   Usuń
 2. Podoba Ci się? To do roboty! ;). Spróbuj, naprawdę łatwo go zrobić, a efektem będziesz cieszyć się Ty i Twoi najbliżsi :)

  OdpowiedzUsuń

Archiwum

Formularz kontaktowy

Nazwa

E-mail *

Wiadomość *