KASZKA BEBIPRIMA z Lidla. Co Filipek o niej sądzi?

03:10:00


Filip nigdy nie lubił kaszek dla dzieci.
Gdy był maleńki pluł wszystkimi możliwymi smakami kaszek, co było dla mnie bardzo dziwną sprawą,bo w tak szerokiej gamie tego typu produktów nie pasowała mu dosłownie żadna. Sądziłam na początku, że to kwestia składu kaszki danej firmy jednak gdy wybraliśmy kaszkę innego producenta problem wcale nie zniknął. Moim zdaniem przeszkadzał Filipkowi wówczas typowy smak słodzika, a do tego specyficzny smak suszonych owoców,  sproszkowanych.

Od zawsze gotowałam mu tradycyjną mannę na mleku,  bez dodatków. Taka smakowała mu całkiem nieźle, byleby bez owoców, bo wówczas cała lądowała na ubranku, podłodze i wszędzie gdzie się dało.

Odpuściłam sobie zatem wymyślanie kolejnych kaszek, które po jednokrotnym "wypróbowaniu" oddawałam prawie całe znajomym mamom, bo niestety Filipkowi nie śniło się nawet by się do nich przekonać.

Tym razem było inaczej...  Gdy otworzył paczkę od Lidla,  pierwsze co Młody wziął do rączki to pudełko kaszki Bebiprima. Byłam zaskoczona kiedy poprosił żebym mu ją zrobiła.  Zażyczył sobie dodatkowo płatki,  kulki czekoladowe.I tak właśnie wymyślone danie Filip skonsumował w całości.Być może "dorósł" do jedzenia kaszek, albo po prostu ta mu jakoś wyjątkowo zasmakowała. Fakt, nie jest jakaś bardzo słodka, ma delikatny smak. Przygotowana zgodnie z proporcją podaną na opakowaniu ma bardziej smak mleczny, niż owocowy. Być może dlatego Filip ją polubił, bo nie przepada za daniami (serki, jogurty ect.), gdzie smak owoców jest intensywny.
Codziennie na śniadanie bądź kolację Filip jada ostatnio tą kaszkę o smaku truskawkowym.
 Jestem ciekawa kiedy mu się znudzi. Fakt, że finezji mojemu Trzylatkowi nie brakuje, bo wymyśla coraz to nowe urozmaicenia dla tej kaszki. Czasem jada ją z czekoladowymi kulkami, innym razem z suchą bułką żytnią.

Co zawiera kaszka Bebiprima w składzie?
"Kasza manna (z pszenicy), serwatka z mleka częściowo odmineralizowana w proszku, odtłuszczone mleko w proszku, cukier, oleje roślinne (słonecznikowy, rzepakowy, kokosowy), maltodekstryna, owoce 4% (zagęszczony sok jabłkowy, zagęszczony sok gruszkowy, suszone, sproszkowane morele, płatki bananowe, wyciąg z pomarańczy, wyciąg z jabłek), węglan wapnia, witaminy (witamina C, witamina E, witamina B1, witamina A, witamina D), dwufosforan żelazowy, jodan potasu. ZAWIERA GLUTEN". źródło

Na pewno stanie się ona stałym bywalcem naszego stołu.  Już nie mogę się doczekać jak kupimy kolejne smaki kaszki :).
Zobacz także

1 komentarze

  1. Słodziak kochany :-) Fajnie, że sam potrafi sobie wybrać dodatki i że mu smakuje :-)

    OdpowiedzUsuń

Formularz kontaktowy

Nazwa

E-mail *

Wiadomość *