Nierówna walka z przeziębieniem. Leczenie homeopatyczne.

09:18:00


Bardzo lubię jesień, jej wielobarwność i czas przygotowania do zimy. Wiąże się z tym okresem niestety coś, czego nikt z nas nie lubi, mianowicie coraz częściej zapadamy na różnego rodzaju choroby i przeziębienia.

Ostatnio w naszym domu przez dłuższy czas był mały szpital. Odwiedzin apteki nie było końca, a nasza odporność bardzo się osłabiła. Stwierdziłam wówczas, że czas najwyższy rozejrzeć się za naturalnymi sposobami leczenia, bo niestety faszerowanie się codziennie środkami farmaceutycznymi, to nic dobrego.
Zdobyłam obszerną bazę wiedzy, która jest na wyciągnięcie ręki... po książkę Wielki Przewodnik po Medycynie Naturalnej, którą napisał Andrzej Szymański, wydana przez Wydawnictwo WAM.
Dzięki medycynie naturalnej poznajemy wspaniałe, alternatywne leczenie wielu chorób. To wszystko jest możliwe dzięki korzystaniu z wielowiekowego doświadczenia. Poprzez wykorzystanie preparatów pochodzenia roślinnego, mineralnego oraz odpowiednim ich stosowaniu zapobiec można wielu dolegliwościom oraz uniknąć leczenia inwazyjnego.
Książka jest podzielona między innymi na następujące rozdziały:
-Cechy ogólne choroby.
Czyli obszerna charakterystyka drobnych objawów choroby.
-Ziołolecznictwo.
Krótko o tym zagadnieniu.
-Czym jest homeopatia.
Wyjaśnienie terminu, zasady przyjmowania leków, dieta.
-Czym jest hydroterapia.
Zasady leczenia, zabiegi na poszczególne dolegliwości.
-Rodzaje zabiegów stosowanych w leczniu wodą.
Proponowane zabiegi tego typu.
Następnie jest o rozpoczęciu leczenia homeopatycznego oraz wdrożeniu leczenia uzupełniającego.
-Okłady gorące.
-Lewatywy.
-Zabiegi napotne.
-Inne zabiegi naturalne.
-Leczenie głodem.
-Naturalna apteczka domowa.
I wiele innych.

Mnie najbardziej interesuje część o Dolegliwościach różnych. Tu w jednym z podrozdziałów jest sporo na temat przeziębienia.
Jest ono scharakteryzowane jako uczucie gorąca na całym ciele, a także dreszcze, bóle głowy, rozbicie, ogólna słabość.
Spośród porad zawartych w Wielkim Przewodniku po Medycynie Naturalnej, wybrałam kilka sposobów leczenia, które wypróbowałam. Już kiedyś pisałam TU o zbawiennej mocy czosnku, tym razem zastosowałam inną kurację:

Zapobieganie przeziębieniom.
Sposób 1.
Na parze należy ugotować 4 ząbki czosnku, bez zdejmowania błoniastej osłonki. Po ugotowaniu osłonkę zdejmujemy i zjadamy tuż przed snem, trzeba porcję dokładnie rozdrabniać. Taką kurację stosuje się przez 2 tygodnie.

Sposób 2.
Przygotować po 250 gram czosnku i miodu. Ząbki czosnku miażdżymy i rozcieramy z miodem. Przed snem zjadamy 1 łyżeczkę mikstury, popijając łykiem gorącego mleka. Stosujemy takie leczenie w początkowej fazie przeziębienia przez 3 dni.
Czytając receptury mikstur w książce Wielki Przewodnik po Medycynie Naturalnej, często przewijają się naturalne składniki, takie jak: kwiat lipy, czosnek, liście poziomki, suszone maliny, babka lancetowata, miód lipowy, anyż, szałwia lekarska.

Książka ta jest ogromną skarbnicą wiedzy o zdrowiu oraz o tym, co my możemy zrobić w celu polepszenia jego jakości. Uważam, że nawet jeśli nie do końca jesteśmy przekonani do leczenia homeopatycznego, to warto o nim wiedzieć więcej i wybrać metody, które jesteśmy w stanie wypróbować. Jeśli tylko choć trochę pomogą one na dolegliwości, to czemu nie spróbować? Zachęcam do zapoznania się z lekturą. Dajcie znać jakie macie sposoby na walkę z przeziębieniem.
Zapraszam na KONKURS na fanpage na facebooku!

Regulamin konkursu:
1. Konkurs nosi nazwę: "Wymarzone Mikołajki 2017" .
Aby wziąć udział w konkursie należy:
1. Polubić Ladymami i Elfi na facebooku.
2. Polubić i udostępnić post konkursowy.
3. W komentarzu: Zaproś znajomych do zabawy (podświetl na niebiesko) i odpowiedz na pytanie: Jaki jest Twój wymarzony, Mikołajkowy prezent? 
2. Do wygrania:
 Dla 3 osób Filmy Personalizowane od świętego Mikołaja.
3. Nagroda (kod prezentowy do stworzenia filmu) zostanie wysłana do zwycięzców po uprzednim ich zgłoszeniu się do Organizatora. Czas na zgłoszenie 24 godziny.
4. Termin zgłoszeń do udziału w konkursie 23 listopada- 10 grudnia 2017 r r do godz. 18.00.
5. Ogłoszenie wyników po 10 grudnia 2017 r
6. Wysyłka nagrody bezpośrednio od Fundatora (Elfi) po samodzielnym utworzeniu filmu przez Zwycięzców na stronie Fundatora.

7. Konkurs nie jest organizowany ani wspierany przez facebook

KONKURS zakończony

Oto lista laureatów:

Justyna Głowacka
Anita Borowiak
Alicja Żebro

Gratuluję i proszę o zgłoszenie się do mnie w wiadomości prywatnej.
Obecnie na moim fanpage trwa kolejny konkurs <klik> zapraszam serdecznie do udziału! 

Zobacz także

1 komentarze

Archiwum

Formularz kontaktowy

Nazwa

E-mail *

Wiadomość *