Proste w przygotowaniu, naturalne kosmetyki. Recenzja książki Kosmetyki naturalne w moim ogrodzie.

00:57:00

Ostatnio szukałam ciekawych przepisów na naturalne kosmetyki. Z pomocą przyszła książka "Kosmetyki naturalne w moim ogrodzie". Napisała ją Katharina Bodenstein, a piękne fotografie stworzyła Jutta Schneider, obie Panie są znanymi biolożkami. W swoich książkach propagują życie w zgodzie z naturą, a prezentowane receptury kosmetyczne, to sprawdzone przez nie same, idealne i naturalne produkty, które każdy z nas jest w stanie stworzyć.
Ta urocza, kolorowa książka zawiera wiele pięknych ilustracji, gdzie króluje nic innego jak dobro przyrody. Każdy z nas powinien rozejrzeć się w swoim ogrodzie, czy też lesie, parku, za naturalnymi składnikami kosmetyków, którymi są owoce, zioła, warzywa.
W jednym z rozdziałów jest opisane w jaki sposób powinno się zbierać zioła. Suszenie i przechowywanie ich też jest ważnym elementem późniejszego wykorzystania ich w robieniu kosmetyków. 
Następnie książka jest podzielona na pory roku, a w każdej z nich odnaleźć można wiele skarbów, idealnych dla naszej skóry, włosów, paznokci. 
I tak jesienią, autorki zachęcają do zażywania jak największego dobra z: jabłek, orzecha laskowego, orzecha włoskiego, marchwi, ziemniaka, pora, migdałów, pigwy, kasztanowca, rokitnika, słonecznika, winogron, a także białej kapusty.
Dzięki tej książce dowiedziałam się o fantastycznie działającej maseczce jabłkowo-śmietankowej. 

Aby ją zrobić potrzebujemy:
-zmielone nasiona lnu- 20g,
-drobno starte jabłko- 2 łyżeczki,
-żółtko jajka,
-słodka śmietana- 30g.

Wykonanie: 
1. Nasiona lnu zalać gorącą wodą, odczekać 10 minut.
2. Dodać żółtko, śmietanę, jabłko.
3. Wymieszać całość i nałożyć na oczyszczoną twarz.
4. Zmyć letnią wodą po 20 minutach.

Maseczka jest idealna do suchej skóry, dzięki substancjom zawartym w lnie i jabłku. Jajko i śmietana czynią ją miękką i aksamitną. 

Prosty przepis, prawda? I takie są właśnie wszystkie receptury kosmetyków, które można znaleźć w tej książce. Ja się wciągnęłam niesamowicie! Sprawia mi radość fakt, że jest to samo zdrowie, natura, a najważniejsze jest to, że kosmetyki te działają! Polecam i Wam.


Zobacz także

3 komentarze

Archiwum

Formularz kontaktowy

Nazwa

E-mail *

Wiadomość *